Pārlekt uz galveno saturu
Lepojamies!
Studentiem
Atzinība
Darbiniekiem

Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) šogad pirmo reizi iekļauta pasaules labāko augstskolu topā medicīnas nozarē, liecina nupat publiskotais QS World University Rankings by Subject 2021, kas aptver pasaules vadošās augstskolas dažādās jomās.

qsbysubject_2021_medicine.png

 Medicīnas jomā līdz šim neviena no Latvijas augstskolām šajā prestižajā reitingā nebija iekļuvusi. Kopumā šajā reitingā līdz ar RSU iekļauta vēl tikai viena Latvijas augstskola – Rīgas Tehniskā universitāte.

"QS reitings ir kā akadēmiskās pasaules Oskara ceremonija – nokļūt tajā ir ļoti augsts novērtējums gan mūsu mācībspēkiem, gan studiju kvalitātei un videi. Tās ir lieliskas ziņas mūsu esošajiem un topošajiem studentiem," norāda RSU rektors prof. Aigars Pētersons.

QS World University Rankings by Subject tiek publicēts katru gadu pavasarī – laikā, kad topošie studenti pieņem gala lēmumu par savu nākamo alma mater. Reitinga mērķis ir palīdzēt studētgribētājiem noskaidrot vadošās augstskolas konkrētā interešu jomā.

Minētajā medicīnas reitingā RSU ierindota starp 550 labākajām augstskolām no vairāk nekā 1000 izvērtētajām pasaules medicīnas augstskolām. Lai iekļūtu publicēto universitāšu sarakstā, augstskolām jāuzrāda pasaules mērogā konkurētspējīgi rezultāti četros kritērijos: akadēmiskā reputācija, darba devēju reputācija, citējumu skaits un Hirša jeb H-indekss. Izvērtēšanā piedalās tikai tās augstskolas, kurām pēdējo piecu gadu laikā ir noteikts skaits zinātnisko publikāciju, kas indeksētas Scopus datubāzē. QS World University Rankings by Subject medicīnas jomas reitingā RSU augstākos rezultātus ieguvusi divās kategorijās: citējumu skaits un darba devēju reputācija.

Kopumā reitingā iekļauta 51 joma, kas sagrupēta piecās plašās nozarēs: māksla un humanitārās zinātnes, inženierzinātnes un tehnoloģijas, dzīvības un medicīnas zinātnes, dabaszinātnes, kā arī sociālās zinātnes. Šogad QS World University Rankings By Subject iekļuvušas vairāk nekā 1450 augstākās izglītības iestādes no visas pasaules. 

Aizvadītajos trīs gados RSU stabili noturējusi savas pozīcijas QS World University Rankings reitingā, ierindojoties 801.–1000. vietu grupā. Neraugoties uz nemainīgo vietu kopējā reitinga sarakstā, RSU saskaņā ar QS datiem ik gadu ir spējusi uzlabot savu sniegumu. Pērn QS pasaules universitāšu reitingā visaugstāk novērtēta RSU spēja piesaistīt ārvalstu studentus. Ārvalstu studentu īpatsvara rādītājs RSU ir tādā līmenī, kas šajā individuālajā kategorijā ļāvis sasniegt 168. vietu pasaules mērogā. Snieguma rādītāji pieauguši arī ārvalstu akadēmiskā personāla īpatsvara pieauguma un darba devēju reputācijas novērtējumā.