Ziņas

25. oktobrī Rīgas Stradiņa universitāte parakstīja sadarbības līgumu ar Latvijas Pensionāru federāciju par projekta Vecums nav šķērslis īstenošanu, kura mērķis ir sniegt zināšanas un prasmes pirmspensijas un agrīnā pensijas vecuma cilvēkiem par to, kā ievērot aktīvu dzīvesveidu.

vecums_nav_skerslis_rsu_ligums01.jpg

Projektā Vecums nav šķērslis tiks sagatavoti pasniedzēji un nodrošinātas tālākizglītības iespējas pirmspensijas un agrīnā pensijas vecuma cilvēkiem par to, kā pārdzīvot adaptācijas periodu, aizejot pensijā, kā saglabāt fizisko un psiholoģisko veselību, apgūt jaunas zināšanas un prasmes, kā pārvarēt vientulību. Tā īstenošanā piedalās Latvijas Pensionāru federācija, Rīgas Stradiņa universitāte, Igaunijas Pensionāru biedrību asociācija un Lietuvas Pensionāru savienība Bočiai.

"Palielinoties dzīvildzei, jautājums par to, kā nodrošināt gados vecākiem cilvēkiem iespēju būt aktīviem pēc aiziešanas pensijā, ir svarīgs arī Latvijas sabiedrībai. Mūžizglītība jeb iespēja mācīties visas dzīves laikā ir viens no instrumentiem, kā to panākt. Ceru, ka, pateicoties šim projektam, kurā iesaistīsies Rīgas Stradiņa universitātes mācībspēki un studenti, tiks radīti risinājumi, kas uzlabos senioru dzīves kvalitāti un palīdzēs viņiem pensijas vecumā pilnvērtīgi darboties atbilstoši savām interesēm un spējām," teica RSU rektors prof. Jānis Gardovskis.

"Pēc aptuvenām aplēsēm, tikai piektā daļa senioru Latvijā ir aktīvi, un viens no iemesliem šādai situācijai ir nepietiekamas zināšanas par savām tiesībām un iespējām. Izmantojot projektu Vecums nav šķērslis, mēs vēlamies palielināt šo īpatsvaru, iedrošinot pensijas vecuma cilvēkus arī šajā dzīves posmā nevis palikt mājās, bet iesaistīties un atrast veidus, kā justies līdzvērtīgam un noderīgam sabiedrībai," pasākumā uzsvēra Latvijas Pensionāru federācijas priekšsēdētājs Andris Siliņš.

Kā informēja projekta vadītājs Mārtiņš Valters, līdz šā gada beigām plānots pabeigt projekta programmas apstiprināšanu, 2018. gadā notiks projekta informatīvo materiālu izstrāde un lektoru apmācības, savukārt 2019. gads tiks veltīts darbam ar mērķauditoriju – Latvijā, Igaunijā un Lietuvā norisināsies vairākas aktivitātes, kurās seniori iegūs plašu informāciju par iespējām, kā, izejot pensijā, dzīvot pilnvērtīgi.

Projektu finansē NordPlus Adult.