Absolventiem
Darbiniekiem
B-Space

14. decembrī Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) biznesa inkubators B-Space atvērs pieteikšanos inkubācijas programmai INK.

b-space-2.jpg

Tajā var startēt komandas, kuru sastāvā ir vismaz viens RSU students, darbinieks vai absolvents ar gatavu biznesa ideju, kas tiks attīstīta pieredzējušu mentoru vadībā četru mēnešu laikā.

10. decembrī inkubators aicina uz virtuālu tikšanos ar Māri Grāvi, kurš izveidojis RB Cafe – vienīgo kafejnīcu Baltijā, kuras komandu veido cilvēki ar fiziskiem vai garīgiem traucējumiem, Health Tech Hackathon uzvarētājkomandu Antibrux un Unifiedpost biznesa attīstības vadītāju Jāni Zaltānu.

Šoruden atklātajā RSU inkubatorā darbojas pirmsinkubācijas programma PINK, kas tiešsaistes vidē ik nedēļu pulcē ap 30 aktīvu dalībnieku. INK programmā varēs piedalīties gan PINK absolventi, gan citi interesenti. “Pēc idejas radīšanas, ar ko strādājam PINK programmā, nākamais solis ir šo ideju testēt, attīstīt un realizēt. Starpdisciplināras komandas, kur katram tās dalībniekam ir savas stiprās puses un daudzveidīgi talanti, ir būtisks resurss tam, lai idejas īstenotos. INK programmā palīdzēsim komandām izpētīt tirgu, kurā viņi plāno startēt ar savu ideju, veidot produkta vai pakalpojuma prototipu un to pārbaudīt, iesaistot galalietotāju, tādējādi palīdzot viņiem nokļūt līdz inkubācijas noslēgumā paredzētajai demo dienai un veiksmīgam izlaidumam,” stāsta B-Space vadītājs Kristaps Zaļais.

Inkubācijas programma INK noritēs trīs posmos. Vispirms plānots definēt biznesa ideju, iespējamo biznesa modeli un komandu. Tam sekos tirgus analīze un, sadarbojoties komandai un mentoram, produkta vai pakalpojuma skiču radīšana. Finālā noritēs darbs pie uzņēmuma finanšu un juridiskās struktūras radīšanas, prezentēšanas jeb pitch prasmju attīstīšanas, gatavojoties demo dienai. Komandām būs pieejami visi B-Space resursi, piemēram, kopstrādes telpas Pārdaugavā, Vīlipa ielā 12, MakerSpace aprīkojums produkta prototipēšanai, kā arī mentoru atbalsts.

Pieteikšanās inkubācijas programmai INK noritēs līdz 12. janvārim, bet INK programmas sākums paredzēts februārī.

INK nolikums

Lai pieteiktos, komandām jāaizpilda pieteikuma anketa un jāapraksta biznesa ideja, komandas kompetences un motivācija dalībai biznesa inkubatorā, kā arī jāpievieno katra komandas dalībnieka CV un citi nepieciešamie dokumenti, kas norādīti pieteikuma veidlapā. Neskaidrību gadījumā aicinām rakstīt uz bspaceatrsu[pnkts]lv.