Preses relīzes

Lai atgādinātu vecākiem un bērniem, kā novērst traumas un negadījumus, 3. septembrī Rīgā, Krišjāņa Barona ielā 116A, Rīgas Centra humanitārās vidusskolas sporta kompleksā, no 13.00 līdz 18.00 notiks interaktīvi izglītojošs pasākums Zinošs un drošs 2023, kurā Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) veselības aprūpes studentu un mediķu vadībā gan bērni, gan viņu vecāki izzinās un atsvaidzinās zināšanas par to, kā izvairīties no traumām un kā rīkoties ārkārtas situācijās gan mājās, gan ārpus tām.

Slimību profilakses un kontroles centra, Veselības ministrijas un Pasaules Veselības organizācijas dati liecina, ka Latvija ieņem vienu no pirmajām vietām Eiropā rādītājos, kas saistīti ar bērnu traumatismu. Lielākā daļa traumu bērniem līdz četru gadu vecumam notiek mājās. Bērnu drošībai un labklājībai jābūt mūsu sabiedrības prioritātei, taču augstais traumatisma līmenis norāda uz nepieciešamību pievērst vēl lielāku uzmanību drošības jautājumiem.

Traumas, kas ietekmē bērnus, var radīt ilgstošas sekas ne tikai fiziskajā, bet arī emocionālajā un psiholoģiskajā līmenī. Bērni traumas gūst mājās, skolas un ārpusskolas aktivitātēs, pārvietojoties ar dažādiem transportlīdzekļiem, kā arī pie ūdens, mežā, bērnu laukumiņos un uz ielas. Jebkurš ievainojums var būt bīstams bērna dzīvībai – gan lūzums un sasitums, gan sastiepums, apdegums un applaucējums.

Šogad pasākuma Zinošs un drošs 2023 programma ieplānota desmit stacijās, kur uzmanība tiks pievērsta neatliekamās palīdzības sniegšanai, drošībai uz ielas, uz ūdens, telpās, dabā, tostarp, pie uguns. Pasākumā varēs uzzināt arī informāciju par bērna psihoemocionālo veselību, pieaugšanu un veselīgu uzturu. Apmeklējot pasākumā izveidotās stacijas un aktivitātes, bērniem tiks dāvātas Zinošs un drošs 2023 atbalstītāju balvas.

Pasākums Zinošs un drošs 2023 norisināsies jau sesto gadu. Tas tiek rīkots, sadarbojoties Latvijas Pediatru asociācijai, RSU, RSU Pediatrijas studentu zinātniskajam pulciņam, Rīgas Domei un Bērnu klīniskajai universitātes slimnīcai.

Vairāk par pasākumu iespējams uzzināt Facebook lapā.

Papildu informācija

Polina Popeiko, pediatre, projekta Zinošs un drošs vadītāja
Mob. tālr.: 26820945
E-pasts: polina[pnkts]popeikoatbkus[pnkts]lv (polina[dot]popeiko[at]bkus[dot]lv)