Preses relīzes

„Sākot ar 17. aprīli, Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) interneta radio "Runā Skaļāk" ēterā skanējumu sācis jauns raidījums "Zem Radara", kurš katru otrdienu, pulksten 16:00 klausītājiem piedāvās nedēļas pasaules notikumu apskatu, detalizēti pievēršoties pāris būtiskākajiem notikumiem vai procesiem,” informē raidījuma veidotājs, "Runā Skaļāk" producents Ikars Kubliņš.

I. Kubliņš saka: „"Zem Radara" piedāvā Latvijas mediju informatīvajā telpā svaigu un oriģinālu skatījumu uz globālajiem procesiem. Skatījumu, kurā nav ierastā lomu sadalījuma un aizspriedumu par to, kurš spēlētājs uz pasaules politikas teātra skatuves jau pēc noklusējuma ir "labais" un kurš – "sliktais", jo Latvijas mediji, vismaz diskursīvi, šajā dalījumā pārāk bieži mēdz iet pavadā Latvijas oficiālās ārpolitikas vadlīnijām. Līdz ar to raidījumā tiks kritiski, analītiski un loģiski izvērtēti visi pieejamie fakti gan "oficiālo versiju", gan "sazvērestību teoriju" kontekstā.”

„"Zem Radara" meklē un pārraida faktus, ko Latvijas mediju telpā citur nedzirdēt. Daļa no tiem var izrādīties tik negaidīti un sensacionāli esam, ka atvērtam, domājošam prātam var ja ne mainīt lielo mediju veidoto priekšstatu par procesiem pasaulē, tad vismaz paplašināt tā redzesloku,” uzskata raidījuma veidotājs Ikars Kubliņš, piebilstot, ka, vienkārši sakot, "Zem Radara" ir raidījums tiem, kas interesējas par starptautisko politiku un ekonomiku. „Mazliet sarežģītāk sakot, "Zem Radara" ir raidījums tiem, kas vēlas izprast pasaulē vērojamo notikumu cēloņus un sistēmiskumu bez sabiedrisko attiecību vai no lielām korporācijām atkarīgu mediju tendencioziem uzslāņojumiem, bet gan paļaujoties tikai uz faktu loģisku izvērtējumu,” akcentē I.Kubliņš.

Jau pirmajā raidījumā "Zem Radara" tiek piedāvāts iepazīties ar vairākiem interesantiem un iepriekš Latvijā neizskanējušiem faktiem. Piemēram, par žurnālistu aiziešanu un cenzūras problēmām arābu lielākajā TV kanālā "Al Jazeera", par tā bijušo darbinieku diezgan šokējošiem stāstiem, kas atklāj jaunu perspektīvu arī uz šobrīd Sīrijā notiekošo. Izvērstu pēdējā laika notikumu apskatu no Sīrijas pilsoņu kara – faktus, kas apliecina, ka abas karojošās puses ir vismaz vienlīdz vainojamas notiekošajā asinsizliešanā, kā arī faktus, kas liek uzdot jautājumu, vai tā dēvētā "starptautiskā sabiedrība" patiešām vēlas kara apturēšanu vai drīzāk Asada gāšanu. Raidījums pievēršas arī Ziemeļkorejas nesējraķetes neveiksmīgajai palaišanai un kādas visai jaunas ģeopolitiskās tendences vērojumiem – arvien ciešākai Indijas, Krievijas un Ķīnas integrācijai. Raidījuma ierakstu var noklausīties radio „Runā Skaļāk” mājas lapas runaskalak.lv arhīva sadaļā: http://runaskalak.lv/

„Runā Skaļāk” ir interneta medijs, kas piedāvā jauniešu veidotu saturu par politiku, kultūru, izglītību, sportu, izklaidi un citiem tematiem. Radio kolektīvā pārsvarā darbojas Rīgas Stradiņa universitātes žurnālistikas un multimediju kursu studenti, radio darbību atbalsta Friedrich Ebert fonds un Rīgas Stradiņa universitāte.

Par Rīgas Stradiņa universitāti:

Rīgas Stradiņa universitāte ir viena no vadošajām un modernākajām augstākās izglītības mācību iestādēm Baltijā ar izteikti starptautisku ievirzi. Tās 10 fakultātēs var apgūt sociālās zinātnes un medicīnu. Rīgas Stradiņa universitātē studē 7000 studenti, no kuriem pastāvīgām studijām RSU vairāk nekā 600 ir ieradušies no ārvalstīm – 95% no Eiropas Savienības.

Par RSU aktualitātēm var uzzināt arī RSU studentu radio „Runā Skaļāk” – http://runaskalak.lv.

Papildu informācijai:

Ikars Kubliņš