Preses relīzes

Lai palīdzētu maģistriem pieņemt izsvērtu lēmumu par studijām doktorantūrā, Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) aicina otrdien, 29. maijā, pēcpusdienas tēju malkot sociālo zinātņu doktorantu un viņu docētāju sabiedrībā. Pasākumā No maģistra par doktorantu. Atklāta saruna par karjeru pētniecībā tīkamā atmosfērā būs iespēja gūt atbildes uz virkni jautājumu, piemēram, kā studijas savienot ar darbu un ģimeni, kā izvēlēties promocijas darba tēmu, kā soli pa solim nonākt līdz zinātniskajam grādam un ko karjerā var mainīt šī grāda iegūšana.

Pasākumā, kas sāksies 15.00 RSU Senāta zālē, būs iespējams iepazīties gan ar RSU doktorantu stāstiem par savu pētījumu un personīgo motivāciju studijām, gan arī vērtīgām atziņām, kas noderētu topošajiem doktorantiem. Pasākumā piedalīsies doktora studiju programmu vadītāji un doktoranti: Edīte Pauna (Socioloģija), Indulis Paičs un Ilze Dreifelde (Psiholoģija), Kristaps Ābelis un Liene Vindele (Juridiskās zinātnes), Aija Kažoka (Komunikācijas kultūra un multimediji), Ieva Bikava un Silvestrs Savickis (Politikas zinātne).

Sarunai būs pieejami arī studiju programmu vadītāji, savukārt RSU Doktorantūras nodaļas pārstāvji vēstīs par uzņemšanas noteikumiem, studiju norisi un citiem jautājumiem, kas ir svarīgi interesentiem. Diskusija būs saistoša gan esošajiem maģistrantiem, gan tiem, kas maģistra grādu ieguvuši jau iepriekš un ir sākuši apsvērt studijas doktorantūrā.

RSU rektors profesors Aigars Pētersons, kurš iepriekš augstskolā vadījis Doktorantūras nodaļu, uzsver, ka šis ir studiju līmenis, kurā nejaušiem garāmgājējiem vietas nav. Tieši tādēļ ir būtiski šāda veida pasākumi, kur koncentrēti un no pašiem “iesaistītajiem” ir iespējams iepazīt doktorantūras studijas, saka rektors. “Jauno doktorantu skaita pieaugumā esam ieinteresēti gan mēs kā pētniecībā balstīta augstskola, gan valsts, kas cieš no jaunu, spēcīgu un motivētu pētnieku trūkuma,” norāda prof. Pētersons.

RSU patlaban piedāvā doktorantūras studijas sešās sociālo zinātņu programmās: Juridiskās zinātnes, Komunikācijas kultūra un multimediji, Politikas zinātne, Psiholoģija, Socioloģija un, sākot ar šo akadēmisko gadu – arī Vadībzinātne.

Plašāka informācija un reģistrēšanās pasākumam pieejama RSU mājaslapā.

Papildu informācijai