Pārlekt uz galveno saturu
Studentiem
Absolventiem
Atzinība
Darbiniekiem
Skolēniem

Jau ceturto gadu pēc kārtas Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) ir atzīta par augstskolu ar labāko reputāciju Latvijā. Tas secināts pētījumu kompānijas Kantar veiktajā ikgadējā reputācijas pētījumā, kas aptver deviņas Latvijas augstskolas.

rsu_kantar_lidere_2020.jpg

Dati rāda, ka gan sabiedrībā kopumā, gan jauniešu vidū RSU ir saglabājusi un turpina vēl vairāk nostiprināt savas līderpozīcijas reputācijas novērtējuma ziņā, starp citām augstākās izglītības iestādēm izceļoties ar izglītības kvalitāti, sniegtajām praktiskajām zināšanām un prasmēm, kā arī diploma augsto novērtējumu darba tirgū.

RSU reputācija sabiedrības acīs ir kāpusi ik gadu, kopš Kantar sāka veidot augstskolu reputācijas topu. Starp 15–60 gadus veciem respondentiem RSU reputācija šogad vērtēta ar 77 punktiem, tikmēr jauniešu vidū (15–26 gadi) vēl augstāk – ar 80 indeksa punktiem. Šis rādītājs būtiski pārsniedz Latvijas kopējo augstākās izglītības sfēras rādītāju, kas ir 58 indeksa punkti.

Kā secināts pētījumā, RSU reputācijas pamatā ir augsta izglītības kvalitāte, augstskola sniedz praktiskas zināšanas un prasmes, kas nepieciešamas darbam izvēlētajā specialitātē. Respondenti arī atzīmē to, ka augstskolas diploms ir augstu novērtēts darba tirgū gan Latvijas, gan starptautiskā mērogā. "Mums ļoti būtiski ir dzirdēt to, ka šos aspektus novērtē jaunieši, jo augstskolas reputācija ir viens no faktoriem, kas nākamajam studētgribētājam palīdz izvēlēties studiju vietu," pauž RSU rektors prof. Aigars Pētersons. 

Kā uzsver rektors, šis nav bijis ierasts pavasaris nevienai nozarei, kur nu vēl augstākajai izglītībai. Tomēr RSU ir izdevies strauji digitalizēties jaunā līmenī un nodrošināt saviem studentiem pilnvērtīgu studiju procesu arī ārkārtas apstākļos. Kopš marta, kad RSU kā pirmā Latvijas augstskola pārgāja uz attālinātām studijām, nemitīgi ticis pilnveidots e-studiju saturs un iespējas, lekcijas un nodarbības notiek Zoom vidē, bet noslēguma pārbaudījumi – Respondus Monitor un citās platformās. "Izcila reputācija ir lēni un grūti iegūstams, bet ātri pazaudējams organizācijas aktīvs. Reputācijas pētījuma rezultāti parāda, ka, par spīti Covid-19 mestajiem izaicinājumiem, esam ne vien saglabājuši, bet arī nostiprinājuši savas līderpozīcijas Latvijas augstskolu reputācijas topā," norāda prof. Aigars Pētersons. 

Pētījums par augstskolu reputāciju Latvijā tika veikts šā gada martā un aprīlī. Telefoninterviju (CATI) veidā visā Latvijā tika aptaujāti 1006 Latvijas iedzīvotāji vecumā no 15 līdz 60 gadiem (izlase ir reprezentatīva Latvijas iedzīvotāju ģenerālajam kopumam šajā vecuma grupā).