Ziņas

Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) sākusi īstenot pilotprojektu Neisas (Neuss) pilsētas akadēmiskajā mācību slimnīcā Lukaskrankenhaus, paverot RSU medicīnas studentiem iespēju apgūt atsevišķus studiju kursus vienā no vadošajām Vācijas klīnikām. Pirmie studenti, kas uz Neisu devās šogad pavasara semestrī, nupat sekmīgi nokārtojuši pārbaudījumus un ieguvuši kredītpunktus četros akadēmiskajos studiju kursos: onkoloģijā, pneimonoloģijā, ķirurģijā un hematoloģijā.

RSU sadarbība ar Vācijas klīniku iesākās pērn, pirmajiem augstskolas studentiem izejot šajā slimnīcā praksi. Līdz ar konkrētu studiju kursu pārcelšanu uz Lukaskrankenhaus, sadarbība nonākusi nākamajā attīstības stadijā, demonstrējot, ka RSU ir moderna augstskola, kas piedāvā mobilu, starptautiski konkurētspējīgu izglītību. "Mūsdienīgā augstākajā izglītībā valstu robežām vairs nav tādas nozīmes, kā iepriekš. Daļēja studiju procesa realizācija citā ES valstī atbilst modernām studiju procesa mobilitātes prasībām – tā ir nākotne, kas palielina RSU medicīnas izglītības starptautisko konkurētspēju. RSU Senāts ir lēmis arī turpmāk pievērsties šā virziena attīstīšanai," uzsver RSU rektors profesors Jānis Gardovskis.

Lai gan pirmie 15 studenti, kas kursus apguvuši Neisas klīnikā, ir Vācijas pilsoņi, šo iespēju nākotnē RSU plāno piedāvāt ikvienam angliski un vāciski runājošam RSU studentam. "Ieguvēji no šāda apmācību veida ir visi – gan RSU, gan studenti, gan Neisas pilsētas slimnīca Lukaskrankenhaus. Studenti ir ļoti apmierināti ar iespēju daļu apmācības iziet Vācijas klīnikā, iegūt jaunu pieredzi un kontaktus, iepazīt savu nākamo darba vidi, jo pēc studijām RSU viņi atgriezīsies dzimtenē. Slimnīca nav pārmērīgi noslogota ar citu studējošo apmācību, līdz ar to personāls var veltīt studentiem vairāk laika. Studentiem ir arī iespēja strādāt brīvprātīgi, piedalīties dažādās manipulācijās un operācijās, kā arī pievērsties sev interesējošām medicīnas jomām," par pilotprojekta norisi stāsta Ārvalstu studentu nodaļas dekāne Smuidra Žermanos.

Arī klīnikas personāls ļoti augstu novērtē RSU studentu sagatavotību un kompetenci. "Patīkami strādāt ar tik zinošiem un augsti motivētiem jauniem cilvēkiem, turklāt bija saistoši vērot gala pārbaudījumu e-studiju formātā, kad jaunie mediķi eksāmenus kārtoja vienlaikus gan Rīgā, gan Neisā," norāda studiju procesa pilotprojekta vadītājs profesors Pēteris Goreckis (Peter E. Goretzki) no Neisas klīnikas. Savā vizītē Neisas slimnīcā arī Vācijas federālais veselības ministrs Hermanis Grēe (Hermann Gröhe) tikās ar RSU studentiem.