Pārlekt uz galveno saturu
Grāmatas
Studentiem

Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) izdevniecības paspārnē šomēnes nākusi klajā jauna grāmata Klīniskā anatomija medicīnas studentiem, kas ir vērtīgs izdevums gan medicīnas studentiem un rezidentiem, gan ārstiem un citiem to specialitāšu pārstāvjiem, kuriem laiku pa laikam jāatsvaidzina zināšanas par cilvēka uzbūves pamatiem.

Grāmata Klīniskā anatomija medicīnas studentiem ir vienīgais šāda veida kombinētais darbs, kas Latvijā tapis šā gadsimta sākumā – tas ietver vispilnīgāko anatomijas struktūru aprakstu, neaizmirstot nevienu orgānu un nevienu sistēmu. Grāmatas deviņās nodaļās aptverts kakla, augšējās ekstremitātes, muguras, krūškurvja, vēdera, retroperitoneālās telpas un iegurņa, apakšējās ekstremitātes, galvas, ādas un tās derivātu uzbūves izklāsts. Savukārt katras ķermeņa daļas apraksts sastāv no tās apakšstruktūrām – kauliem, muskuļiem, fascijām, orgāniem, kas atrodas konkrētajā vietā, nerviem, asinsvadiem, attiecīgās limfātiskās sistēmas daļas. Pēc grāmatas autoru domām, šāda pieeja anatomisko struktūru analīzei rada labāku priekšstatu par konkrēto ķermeņa daļu. 

Grāmatas autori: Upsalas Universitātes profesors Godfrīds M. Rūmanss (1951–2014), RSU asociētā profesore Dzintra Kažoka un RSU Anatomijas un antropoloģijas institūta direktore profesore Māra Pilmane. Izdevumu recenzējuši RSU profesors Jānis Gardovskis un Latvijas Lauksaimniecības universitātes profesors Arnis Mugurēvičs. 

Grāmatā iekļautie 460 attēli papildina vizuālo priekšstatu par anatomisko struktūru izvietojumu un ir minēti gan latviešu, gan latīņu valodā. 

Izdevumu var iegādāties RSU bibliotēkā Dzirciema ielā 16.