Preses relīzes

Trešdien, 24. oktobrī, tiks atvērtas Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Eiropas studiju fakultātes Starptautiskā biznesa un ekonomikas katedras docētāju asoc. profesora Eugene Eteris un asoc. profesora Daiņa Zelmeņa jaunākās monogrāfijas, kas apskata valsts lomu Latvijas ekonomikā, kā arī ekonomikas attīstības perspektīvas.

Asoc. profesora E. Etera monogrāfija Latvia in Europe and the world: growth strategy for a new centennial ir uzrakstīta, lai atzīmētu Latvijas simtgadi un raksturotu globālos un Eiropas izaicinājumus šodienas Latvijas sociāli ekonomiskajā attīstībā, Latvijas politiskās ekonomijas atjaunošanas nepieciešamību, kā arī parādītu tās dažas izmaiņas, kuras būtu nepieciešamas Latvijas izaugsmes modelī.

Asoc. profesora Daiņa Zelmeņa monogrāfija Valsts loma tirgus ekonomikā: teorija un prakse ir veltīta ekonomiskajā teorijā ļoti strīdīgā jautājuma – kādai jābūt valsts varas aparāta lomai ekonomikā, kas būvēta uz brīvā tirgus un brīvās konkurences pamatiem – noskaidrošanai. Vai valsts tirgus ekonomikas norisēs ir tikai pasīvs vērotājs vai arī šo procesu aktīvs līdzdalībnieks? Šīs monogrāfijas mērķis – izvērtējot ekonomiskās domas atstāto mantojumu, mēģināt noteikt to optimālo lomu, kādu valstij, arī Latvijai, ar tās ekonomiskās un politiskās varas aparātu vajadzētu ieņemt mūsdienu tirgus ekonomikas norisēs.

Monogrāfiju atvēršana notiks 24. oktobrī, plkst. 15.30, RSU Dzirciema ielā 16, Senāta zālē.

Papildu informācija