Grāmatas
Pētniecība

Šomēnes klajā nāk Rīgas Stradiņa universitātes izdotā grāmata Zinātniskās darbības metodoloģija: starpdisciplināra perspektīva, kas ir būtiski pārstrādāts un ievērojami papildināts 2016. gadā iznākušās kolektīvās monogrāfijas Pētniecība: teorija un prakse izdevums.

zinatniskas_darbibas_metodologija_cvr.png

Izdevuma zinātniskās redaktores ir RSU profesore un vadošā pētniece Kristīne Mārtinsone, Daugavpils Universitātes profesore un vadošā pētniece, kā arī RSU profesora pienākumu izpildītāja Anita Pipere.

Uzsverot pētniecības lomu sabiedrības ilgtspējīgas attīstības nodrošināšanā, tās nozīmi augstākās izglītības studiju procesā un praktiķu profesionālajā darbībā, grāmatā ir aprakstīta mūsdienu zinātniskās pētniecības sistēma. Izdevuma 11 nodaļās ir aplūkoti gan pētniecības filozofiskie un teorētiskie pamatjautājumi, gan sniegtas konkrētas norādes pētnieciskā darba veikšanai. Grāmatas recenzents, Pensilvānijas pavalsts universitātes (ASV) emeritētais profesors Juris G. Draguns norāda, ka grāmata sniegs pilnīgāku un autentiskāku priekšstatu par to, kā pētnieki gūst jaunas atziņas par cilvēkiem un sabiedrību, kā tās pārbauda un pielieto dažādos praktiskos kontekstos.

Grāmata ir tapusi, sadarbojoties Latvijas un ārvalstu augstskolu mācībspēkiem, kas līdztekus akadēmiskajam darbam veic arī pētniecisko darbu. Tā būs noderīga gan augstskolu studentiem, gan jaunajiem un arī jau pieredzējušiem pētniekiem sociālo, veselības aprūpes un izglītības zinātņu jomā. Izveidotais materiāls būs izmantojams arī dažādu nozaru speciālistu ikdienas profesionālajā darbībā.

"Starpdisciplinārais skatījums uz zinātniskās darbības metodoloģiju, kas tapis, sadarbojoties RSU docētājiem un viņu kolēģiem citās augstskolās, palīdzēs ikvienam interesentam labāk orientēties mūsdienīga pētnieciskā procesa metodoloģiskajos labirintos. Šis darbs par pētījumu teoriju un praksi, kuru būtiski papildina pavisam nesen izdotā kolektīvā monogrāfija par būtiski svarīgu pētnieciskā procesa šķautni – zinātnisko rakstīšanu un pētījuma rezultātu izplatīšanu (2019) ‒ piedāvā vērtīgu materiālu, lai veidotu un papildinātu izpratni par zinātnisko pētniecību. Tas ikvienam lasītājam pavērs jaunas durvis un iespējas attīstīt tālāk savu pētnieka kompetenci,” grāmatas ceļavārdos norāda RSU zinātņu prorektore Agrita Kiopa.

Aicinām apmeklēt grāmatas prezentāciju tiešsaistē, platformā Zoom piektdien, 26. martā, plkst. 10.30, kopā ar redaktoriem, autoriem, kolēģiem un citiem interesentiem svinot zinātnes un pētniecības svētkus!

Pievienoties Zoom
ID: 984 0661 0744