Preses relīzes

Piektdien, 1. novembrī, Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) aulā notiks jau septītā Latvijas Reto slimību konference, kuru rīko Latvijas Reto slimību speciālistu asociācija (LRSSA) un RSU Medicīnas fakultātes Iekšķīgo slimību katedra. Konferencē aicināti piedalīties ģimenes ārsti un citi speciālisti, kā arī medicīnas un veselības aprūpes studenti, lai gūtu teorētiskas un praktiskas zināšanas par retajām slimībām, to diagnostiku un ārstēšanas iespējām.

Konference būs veltīta vienai no retajām slimībām – amiloidozei. “Atšķirībā no citām retajām slimībām, amiloidoze ir sastopama samērā bieži. Tā ir slimība, kas rada bojājumus sirdij, nierēm, nervu sistēmai, taču būtiskākais ir tas, ka šī saslimšana ir ārstējama, pielietojot ķīmijterapiju, cilmes šūnu vai citu specifisku terapiju. Latvijā patlaban iztrūkst vienotas amiloidozes ārstēšanas sistēmas, un viens no konferences mērķiem ir izstrādāt sistemātisku pieeju šo pacientu ārstēšanai,” norāda kardiologs, reto slimību speciālists un RSU docents Andris Skride.

Konferences vieslektors Lielbritānijas Nacionālā amiloidozes centra vadošais pētnieks un Londonas Universitātes koledžas lektors, hematologs Ašutošs Večalekars (Ashutosh Wechalekar) iepazīstinās ar jaunākajām tendencēm un labāko praksi amiloidozes diagnostikā un ārstēšanā, bet vadošie Latvijas speciālisti sniegs gan teorētisku ieskatu par amiloidozi no dažādu specialitāšu redzējuma, gan analizējot tās izpausmes dažādās orgānu sistēmās, apskatot praktiski klīniskos gadījumus.

Retās slimības ir dzīvību apdraudošas vai hroniski novājinošas slimības, un bieži vien netiek atpazītas. Pēc Pasaules Veselības organizācijas datiem apmēram katrs 15. planētas iedzīvotājs sirgst ar kādu reto slimību. 80 % reto slimību ir ģenētiskas izcelsmes, bet pārējās ir reti sastopami ļaundabīgo audzēju veidi, autoimūnās slimības, iedzimtas malformācijas, toksiskas un infekcijas slimības.

Septītā Latvijas Reto slimību konference notiks piektdien, 1. novembrī, RSU aulā Dzirciema ielā 16 no plkst. 12.00 līdz 17.00. Dalība konferencē ir bez maksas, darba valoda – latviešu. Pieteikšanās un vairāk informācijas RSU mājaslapā https://www.rsu.lv/aktualitates/rsu-jau-septito-reizi-notik….

Latvijas Reto slimību speciālistu asociācija (LRSSA) ir dibināta 2016. gadā, apvienojot vadošos speciālistus reto slimību izpētes un ārstniecības jomā. LRSSA mērķi ir atbalstīt un veicināt reto slimību izpēti un ārstēšanas iespējas, izglītot speciālistus un sabiedrību par retajām slimībām, kā arī izveidot Latvijas reto slimību pacientu reģistru. Sadarbībā ar RSU un Baltijas pulmonālās hipertensijas speciālistiem regulāri tiek rīkotas konferences speciālistu un topošu mediķu izglītošanai. Plašāka informācija par asociāciju ir pieejama www.rssa.lv.

Papildu informācijai

Ainārs Rudzītis,
kardiologs, reto slimību speciālists, LRSSA valdes loceklis
Mob. tālr. 26480732