Lepojamies!
Mākslinieciskie kolektīvi

Ar zelta diplomu un zelta eņģeļa statueti mājās ir atgriezies Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) jauktais koris Rīga, kas decembra sākumā piedalījās XII Krakovas Adventa un Ziemassvētku koru konkursā Polijā un guva uzvaru jaukto koru kategorijā.

Konkurss norisinājās Sv. Pētera un Pāvila baznīcā Krakovas vecpilsētā. Kori sacentās četrās kategorijās – jaukto koru, vīru un sieviešu koru, jauniešu koru un kamerkoru grupās –, izpildot adventes un Ziemassvētku laikam piemērotu repertuāru. Jaukto koru kategorijā, sacenšoties ar vēl četriem koriem, RSU koris Rīga diriģentu Zanes Zilbertes un Evitas Tarandas vadībā nopelnīja visaugstāko žūrijas vērtējumu, par to saņemot zelta diplomu un zelta eņģeļa statueti. Kora Rīga izpildījumā izskanēja Ilonas Rupaines, Ērika Ešenvalda, Marģera Zariņa un kanādiešu komponista Dona Makdonalda kompozīcijas.

koris2.jpg

RSU jauktais koris Rīga Krakovā. Priekšā – diriģentes Zane Zilberte ar konkursa balvu – statueti – un Evita Taranda ar diplomu.

Konkursā piedalījās astoņpadsmit kolektīvi no Latvijas, Lietuvas, Polijas, Čehijas, Ungārijas, Itālijas, Horvātijas, Islandes, Dānijas un Norvēģijas, tai skaitā Rīgas Tehniskās universitātes sieviešu koris Delta. Dalībnieku sniegumu vērtēja žūrija, kuras sastāvā bija pieredzējuši mūziķi no Igaunijas, Maķedonijas, Čehijas, Itālijas un Polijas.

Papildus konkursa programmai koris Rīga piedalījās arī konkursa dalībnieku koncertā, izpildot vairākus skaņdarbus svētku noskaņās.

Dalība starptautiskos konkursos korim ir vērtīga pieredze, kas palīdz uzlabot vokālo meistarību, iepazīt citu tautu kordziedāšanas kultūru un motivēt dziedātājus turpmākam radošajam darbam. Par konkursā pieredzēto stāsta diriģente Z. Zilberte: “Korim šis bija pirmais starptautiskais konkurss pēc pandēmijas. Protams, bija satraucoša, bet arī ļoti laba un pozitīvi uzlādēta sajūta. Visi muzicēja ar lielu atdevi. Gan konkursa, gan koncerta priekšnesumi izdevās spēcīgi un emocionāli. Liels prieks un gandarījums, ka to augstu novērtēja gan žūrija, gan klausītāji. Iedvesmojoša bija gan baznīcas akustika, gan Adventa laika noskaņa un sniegbaltais Krakovas skaistums.”

Sirsnīgi sveicam un lepojamies!