Darbiniekiem
Mākslinieciskie kolektīvi

Rīgas Stradiņa universitātes jauktais koris Rīga diriģentu Zanes Zilbertes un Evitas Tarandas vadībā un ērģelnieks Aigars Reinis 16. decembrī Rīgas Domā sniedza koncertu Vasks. Ešenvalds. Kahidze.

koris_koncerts_16122022.jpg

Koncerta programmā bija iekļauts monumentālais Pētera Vaska skaņdarbs korim un ērģelēm Laudate Dominum, kā arī vairāki Ērika Ešenvalda darbi, tostarp divi pirmatskaņojumi Latvijā – The Cloud un A Soldier’s Mother’s Lullaby. Pirmo reizi Latvijā izskanēja arī gruzīnu komponista Vahtanga Kahidzes (Vakhtang Kakhidze) svīta jauktajam korim Vita, kas pasaules pirmatskaņojumu piedzīvoja šogad Gruzijas Valsts kora izpildījumā.

1959. gadā dzimušais komponists un diriģents V. Kahidze kopš 1993. gada ir Tbilisi Simfoniskā orķestra galvenais diriģents. Kompozīciju studējis Maskavas Valsts konservatorijā, diriģēšanu apguvis sava tēva, pasaulslavenā gruzīnu diriģenta Džansuga Kahidzes vadībā. 2002. gadā V. Kahidze kļuvis par Dž. Kahidzes Tbilisi Mūzikas un kultūras centra māksliniecisko vadītāju. Viņš arī vada Starptautisko mūzikas festivālu Tbilisi rudens, kurā uzstājušies daudzi slaveni mūziķi no visas pasaules. Komponists strādā dažādos mūzikas žanros – viņš radījis vokāli simfonisko mūziku, kompozīcijas korim, mūziku 20 filmām un 50 teātra izrādēm, džeza kompozīcijas un pat popdziesmas. Komponista skaņdarbus izpildījuši tādi prestiži mākslinieki kā Gidons Krēmers, Kremerata Baltica, Jurijs Bašmets un daudzi citi. 2000. gadā V. Kahidze saņēmis Goda ordeni, kas ir Gruzijas Valsts apbalvojums, bet 2010. gadā – Šotas Rustaveli balvu, kas ie Gruzijas augstākais apbalvojums mākslā.

Koncerts notika ar RSU atbalstu.