Pārlekt uz galveno saturu
Studentiem
Darbiniekiem
Mākslinieciskie kolektīvi

Rīgas Stradiņa universitātes jauktais koris Rīga diriģentu Zanes Zilbertes un Evitas Tarandas vadībā un ērģelnieks Aigars Reinis 16. decembrī plkst. 19 aicina uz koncertu Vasks. Ešenvalds. Kahidze Rīgas Domā.

koris_koncerts_16122022.jpg

Koncerta programmā iekļauts monumentālais Pētera Vaska skaņdarbs korim un ērģelēm Laudate Dominum, kā arī vairāki Ērika Ešenvalda darbi, tostarp divi pirmatskaņojumi Latvijā – The Cloud un A Soldier’s Mother’s Lullaby. Pirmo reizi Latvijā izskanēs arī gruzīnu komponista Vahtanga Kahidzes (Vakhtang Kakhidze) svīta jauktajam korim Vita, kas pasaules pirmatskaņojumu piedzīvoja šogad Gruzijas Valsts kora izpildījumā.

1959. gadā dzimušais komponists un diriģents V. Kahidze kopš 1993. gada ir Tbilisi Simfoniskā orķestra galvenais diriģents. Kompozīciju studējis Maskavas Valsts konservatorijā, diriģēšanu apguvis sava tēva, pasaulslavenā gruzīnu diriģenta Džansuga Kahidzes vadībā. 2002. gadā V. Kahidze kļuvis par Dž. Kahidzes Tbilisi Mūzikas un kultūras centra māksliniecisko vadītāju. Viņš arī vada Starptautisko mūzikas festivālu Tbilisi rudens, kurā uzstājušies daudzi slaveni mūziķi no visas pasaules. Komponists strādā dažādos mūzikas žanros – viņš radījis vokāli simfonisko mūziku, kompozīcijas korim, mūziku 20 filmām un 50 teātra izrādēm, džeza kompozīcijas un pat popdziesmas. Komponista skaņdarbus izpildījuši tādi prestiži mākslinieki kā Gidons Krēmers, Kremerata Baltica, Jurijs Bašmets un daudzi citi. 2000. gadā V. Kahidze saņēmis Gruzijas Valsts apbalvojumu – Goda ordeni, bet 2010. gadā saņēmis Šotas Rustaveli balvu, Gruzijā augstāko apbalvojumu mākslā.

Koncerta biļetes var iegādāties Biļešu paradīzes kasēs un www.bilesuparadize.lv, kā arī Rīgas Doma kasē Herdera laukumā 6.

Rīgas Stradiņa universitātes jaukto kori Rīga vada diriģentes Evita Taranda un Zane Zilberte. Tā kormeistars ir Uģis Meņģelis.

Koncerts notiek ar Rīgas Stradiņa universitātes atbalstu.