Uzņemšana
Skolēniem
Liepājas filiāle

Sākot ar 2015./16. akadēmisko studiju gadu, Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) piedāvā apgūt jaunu maksas studiju programmu Ārstnieciskā masāža, ko Rīgā būs iespējams apgūt RSU Sarkanā Krusta medicīnas koledžā, bet Liepājā – RSU Liepājas filiālē.

Jaunā programma sniegs iespēju ikvienam interesentam salīdzinoši īsā laikā – divos gados – iegūt augstāko medicīnisko izglītību un individuāli praktizējošam masierim tik nepieciešamo ārstniecības personas statusu.

masaza02-lead.jpg

"Pēdējo gadu laikā masiera profesija Eiropā ir ievērojami mainījusies – tā ir ieguvusi plašu atpazīstamību un ir izveidojusies kā neatkarīga, kvalitatīva disciplīna citu fizikālās terapijas un rehabilitācijas profesiju vidū. Arī Latvijā šīs pārmaiņas ir sekmējušas izmaiņas Ārstniecības likumā, kurā kopš 2012. gada ir noteikts, ka masieris ir ārstniecības persona, kas savukārt nozīmē, ka masierim ir nepieciešama medicīniskā izglītība, līdzīgi kā citām ārstniecības personām. Koledžā piedāvātā 1. līmeņa profesionālās augstākās izglītības studiju programma jaunietim sniegs iespēju īsākā laika periodā – divos gados – iegūt nepieciešamo medicīnisko izglītību un dinamiski iekļauties darba tirgū jau kā augsti kvalificētam speciālistam,” tā par jauno studiju programmu stāsta Sarkanā Krusta medicīnas koledža direktore Ināra Upmale.

Studiju programmas Ārstnieciskā masāža direktore Una Veseta stāsta, ka, izstrādājot studiju programmu, tika ņemta vērā labākā studiju programmu prakse ārzemēs, tādējādi veidojot konkurētspējīgu un darba tirgus prasībām atbilstošu studiju programmu.

"Esam iekārtojuši mūsdienīgu praktisko nodarbību kabinetu, kā arī noslēguši sadarbības līgumus ar vairākiem rehabilitācijas centriem un fizioterapeitu privātpraksēm, lai nodrošinātu studentiem nepieciešamās prakses vietas. Esam gandarīti par paveikto un ar prieku gaidām jaunos studentus,"– tā Una Veseta.

Uzņemšana RSU Sarkanā Krusta medicīnas koledžā būs no 2015. gada 1. līdz 20. jūlijam. Vairāk uzzināsiet koledžas mājaslapā: www.rcmc.lv
Uzņemšana RSU Liepājas filiālē būs no 2015. gada 1. jūnija līdz 7. jūlijam. Vairāk uzzināsiet Liepājas filiāles mājaslapā šeit.