Preses relīzes

Lai papildinātu un nostiprinātu vidusskolēnu zināšanas, Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) septembra izskaņā sāksies maksas kursi ķīmijā, bioloģijā, latviešu valodā, angļu valodā un matemātikā, kas palīdzēs sagatavoties gan centralizētajiem eksāmeniem, gan iestājeksāmeniem RSU. Vidusskolēni aicināti reģistrēt savu pieteikumu izvēlētajam kursam augstskolas mājaslapā www.rsu.lv.

Matemātikas, latviešu valodas un angļu valodas kursi šogad notiks pilna laika režīmā, tikmēr bioloģiju un ķīmiju RSU piedāvā apgūt gan pilna laika, gan nepilna laika režīmā, kā arī tālmācībā.

Pilna laika kursi noritēs reizi nedēļā darbdienu pēcpusdienās, bet nepilna laika kursi – vienu sestdienu vai svētdienu ik mēnesi, tikmēr darbs tālmācībā notiks pēc individuāla plāna, ļaujot skolēniem mācīties RSU e-studiju platformā, kur varēs skatīties videolekcijas, lasīt mācību materiālus, rakstīt kontroldarbus un saņemt novērtējumu.

Īpašu popularitāti tālmācības sagatavošanas kursi ieguva šā gada pavasarī, kad, sākoties COVID-19 izraisītajai ārkārtas situācijai, daudziem skolēniem tiešsaistes iespēja bija labs veids, kā papildināt un nostiprināt zināšanas pirms eksāmeniem. "Pasniedzēja bija lieliska un ar fantastisku spēju aizraut, arī apgūstot kursu tālmācībā. Lai gan šī man nebija pirmā pieredze online apmācībā, šī noteikti bija pirmā reize, kad pie datora spēju noklausīties visu lekciju ar interesi, iesaistoties un atbildot uz pasniedzējas uzdotajiem jautājumiem," raksta kāds no dalībniekiem. Vidusskolēni uzsver, ka šāds apguves formāts viņiem šķiet vieglāks nekā skolā: "Skolā ir cilvēki, kam tas neinteresē, tādēļ rodas gaisotne, kurā daudzi par kaut ko iebilst. Šajos kursos tā nebija." Dalībnieki novērtē arī kursu strukturētību, mācībspēku aizrautību un spēju motivēt, kā arī e-studiju vidē pieejamos papildresursus.

Plašāka informācija un pieteikšanās: www.rsu.lv/ce-sagatavosanas-kursi