Preses relīzes

Jau sesto gadu pēc kārtas Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Komunikācijas fakultāte rīko lekciju un semināru kursu, lai pilnveidotu jauno mediju profesionāļu zināšanas un sniegtu prasmes kvalitatīvas žurnālistikas veidošanā. Šogad vasaras skola notiks no 3. līdz 7. augustam tiešsaistē, un tajā piedalīsies lektori no Zviedrijas, Igaunijas, Ukrainas un Latvijas.

Lai gan par viltus ziņām un dezinformācijas kampaņām mūsdienās būs dzirdējis ikviens, 57 % Latvijas iedzīvotāju savu kompetenci medijpratībā novērtē kā vāju. Žurnālistikas profesionālo zināšanu un prasmju sarakstā medijpratībai būtu jābūt vienā no pirmajām vietām, jo tā palīdz labāk orientēties sarežģītajā informācijas bagātībā un atpazīt dezinformācijas vēstījumus. Lai veicinātu izpratni par šo tēmu, katra vasaras skolas diena tiks veltīta konkrētu principu apgūšanai: žurnālistikas, vērtēšanas pamatu, mediju daudzveidības, paškomunikācijas un diskusijas.

Ar starptautisko pieredzi par žurnālistikas tradīcijām un izaicinājumiem dalīsies Mārita Jākola no Gēteborgas Universitātes (Zviedrija), par dezinformācijas veidiem un tipiem stāstīs Viktorija Romaniuka no Kijevas Mohilas universitātes (Ukraina), savukārt Krista Lepika no Tartu Universitātes (Igaunija) vadīs lekciju par satura vērtēšanas pamatiem. Par foto un video saturu sociālajos medijos, emocijām internetā, žurnālista objektivitāti un citiem svarīgiem tematiem zināšanas sniegs tādi RSU docētāji un savas jomas eksperti kā prof. Anda Rožukalne, asoc. prof. Ilva Skulte, prof. Sergejs Kruks, doc. Alnis Stakle un pētniece Alise Tīfentāle.

Vasaras skolas programma šogad tapusi ar ASV bezpeļņas organizācijas IREX atbalstu projektā Medijpratība Baltijā. IREX īsteno medijpratības programmas visā pasaulē. Kursa īstenošanā tiek izmantota IREX JEDI & L2D metodoloģija.

Tā kā šogad pirmo reizi vasaras skola norisināsies tiešsaistē, katram dalībniekam tiks nodrošināts programmatūras atbalsts (Adobe licence uz gadu) un pusdienu dāvanu kartes.

Lai pieteiktos RSU Komunikācijas fakultātes organizētajā vasaras skolā, līdz 27. jūlijam jānosūta motivācijas vēstule uz e-pastu vasarasskolaatrsu[pnkts]lv (vasarasskola[at]rsu[dot]lv). Rezultāti tiks paziņoti 30. jūlijā.

Vasaras skolas programma skatāma RSU mājaslapā: bit.ly/Vasaras_skola