Pārlekt uz galveno saturu
Studentiem

Rīgas Stradiņa universitātes Komunikācijas fakultātes akadēmiskā bakalaura studiju programmas Multimediju komunikācija 1. kursa studente Keitija Baranovska (attēlā) iesaistījusies projektā Demola Latvia, kurā sadarbojas dažādu nozaru uzņēmēji un studenti, kas piedāvā jaunus risinājumus dažādām aktuālām problēmām, par ko norādījuši uzņēmēji.

keitija_baranovska-lead.jpg

Keitijai patīk apgūt jaunu informāciju un piedalīties dažādos projektos, tāpēc viņa pieteikusies projektā Demola Latvia, kas ir starptautiska sadarbības platforma, kurā sadarbojas studenti un uzņēmēji.

„Es par projektu uzzināju no Latvijas IT klastera – biedrība, kurā brīvprātīgi strādāju jau gandrīz gadu, veicot dažādus uzdevumus, kas saistīti ar sevis izvēlēto profesiju. Klastera izpilddirektore Lilita Sparāne ir arī projekta Demola Latvia vadītāja, tāpēc klasterī bija pieejama informācija par projektu, turklāt, pirms pati biju nolēmusi iesaistīties projektā (oficiāli iesaistījos marta sākumā kopējā kick off pasākumā ar citiem studentiem un uzņēmumu pārstāvjiem), jau no šā gada sākuma gatavoju informāciju par Demola Latvia, ko vēlāk izsūtījām partneriem un publicējām internetā.”

Galvenais projekta mērķis ir dot iespēju studentiem izveidot inovatīvu risinājumu kādai problēmai, ko ir pateikuši uzņēmēji. Demola Latvia ir lieliska iespēja ne tikai uzņēmumiem iegūt jaunus risinājumus kādai konkrētai problēmai, bet arī studentiem, jo palīdz labāk izprast savu izvēlēto profesiju un iemācīties darboties multidisciplinārā komandā.

demola-latvia4-lead.jpg
Pirmā kopīgā Demola Latvia bilde. Foto no Demola Latvia arhīva

Demola Latvia Rīgā sevi pieteica 2014. gada 31. janvārī. Lai gan Latvijā šis projekts ir kas jauns un nebijis, citās Eiropas valstīs tas darbojas jau ilgāku laiku. Projekts pirmo reizi sāka darboties Somijā (Tamperē) un veiksmīgi tiek realizēts jau kopš 2008. gada. Somijā un citās valstīs, kurās projekts aktīvi darbojas, studenti ir kvalitatīvi tikuši galā ar uzdotajiem uzdevumiem, uzņēmumu pārstāvji šos produktus ir apstiprinājuši, un studenti saņēmuši attiecīgu atalgojumu par paveikto.

„Sākumā šķita, ka projektu nevarēšu apvienot ar studijām, jo nereti ir kopīgas tikšanās ar grupas biedriem, atklātās prezentācijas un citi pasākumi, kuriem vajag veltīt laiku, bet tagad esmu pārliecinājusies – jo vairāk ir lietas, kas jādara, jo vairāk atbrīvojas laiks priekš tām. Pateicoties projektam, esmu aptvērusi, cik patiesībā daudz var izdarīt 24 stundu laikā,” atklāj uzņēmīgā jauniete.

Kopumā Demola Latvia pašlaik iesaistījušies 29 studenti no 12 Latvijas augstskolām. Viņi izstrādā septiņus dažādus projektus, sākot no marta sākuma līdz jūnija beigām, kad uzņēmumu pārstāvji nolemj, vai studentu piedāvātais problēmas risinājums viņiem der. Ja jaunieši vēlas, tie var paši sākt biznesu, izmantojot savu radīto ideju.

Projektā Demola Latvia var pieteikties ikviens, kurš vēlas. Pieteikšanās notiek elektroniski, un Demola Latvia mājaslapā ir dots apraksts visām projekta tēmām.

„Konkrēti mana projekta uzdevums, kurā darbojamies četri studenti no dažādām augstskolām, ir atrisināt problēmas, kas saistītas ar lietussargiem, – tie bieži lūst, tos nereti sanāk aizmirst, kā arī liela lietus laikā cilvēks tāpat paliek slapjš. Pasaulē jau ir izdomāti visdažādākie risinājumi šīm problēmām, taču es ar savu komandu esam atklājuši inovatīvu risinājumu!”

demola-latvia2lead.jpg