Preses relīzes

Pirmdien, 13. februārī, pulksten 16.00 Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) ēdnīcas zālē (Dzirciema ielā 16) tiks svinēti tradicionālie Lukturu svētki jeb Juaņsjao, kas noslēdz divas nedēļas ilgušās ķīniešu Jaungada svinības. Ķīnā Lukturu svētkus svin pirmajā jaunā gada pilnmēnesī, izmantojot simboliku, kas apzīmē apaļo, spilgto un pilnīgo, – galdā liek gaļas bumbiņas un apaļās saldās mīklas klimpiņas, pie griestiem iekar lukturus ar mīklām, dzejā un runās tiek godināts spožais, pilnais mēness.

Arī RSU Lukturu svētku svinībās šogad tiek uzsvērts apaļais, pilnīgais un apvienojošais, aicinot viesus minēt mīklas pie gaišajiem lukturiem, baudīt ķīniešu ēdienus, ievingrināt roku veiklībā, izmantojot irbulīšus, klausīties ķīniešu klasiskās mūzikas priekšnesumā un apvienot spēkus ķīnzīmju pāru salikšanā, teic svētku rīkotāju pārstāve, RSU Konfūcija centra Ķīnas projektu koordinatore Čeņa Hunmeja (Chen Hongmei).

Pasākumā piedalīsies gan RSU vadība, gan Ķīnas Tautas Republikas vēstnieks Latvijā Huans Juns (Huang Yong), izskanēs videosveiciens no RSU bijušajiem ķīniešu studentiem, tiks atskaņots ķīniešu klasiskās mūzikas instrumenta gundžena spēles priekšnesums mūziķes Vanas Daņas (Wang Dan) izpildījumā un dzejas priekšnesums, kuru izpildīs RSU Konfūcija centra ķīniešu valodas studenti.

Pasākumu rīko RSU Konfūcija centrs ar mērķi tuvināt Ķīnas un Latvijas kultūras, un to vadīs centra direktore Una Bērziņa-Čerenkova un projektu koordinatore Čeņa Hunmeja.

2005. gadā dibinātais Konfūcija centrs darbojas trīs virzienos: nodrošina ķīniešu valodas kursus un veicina ķīniešu valodas un kultūras popularizēšanu akadēmiskā līmenī, sekmē Latvijas un Ķīnas attiecības, kā arī īsteno apmaiņas programmas.

Papildu informācijai: