Pārlekt uz galveno saturu
Mākslinieciskie kolektīvi
Atzinība

Rīgas Stradiņa universitātes koris Rīga nule kā atgriezies no 8. starptautiskā festivāla Vesnuška (Vasarraibumiņš), kas no 16. līdz 19. maijam notika Krievijas pilsētā Jaroslavļā. Uzstājoties ar trim koncertiem 26 koru vidū kā vienīgais ārvalstu kolektīvs, RSU koris piedzīvoja neaizmirstamus emocionālos mirkļus – festivāla organizatori augsti novērtējuši mūsu kora dziedātāju profesionālo sniegumu, arī uzņemšana bijusi sirsnīga. Sajūsmas pilna bijusi arī publikas reakcija uz kora dziedājumiem.

Kā stāsta kora Rīga vadītāja un diriģente Evita Taranda, bijām patīkami pārsteigti, kad, ierodoties uz festivālu, tā organizatori – izcili Maskavas un Jaroslavļas universitātes mūzikas profesori – spēja pateikt par mūsu kora sniegumu teju vairāk nekā mēs paši: viņi bija noskatījušies gandrīz visus mūsu koncertierakstus, kas izvietoti sociālajos tīklos, ar sajūsmu raksturojot mūsu Akadēmiskajā ballē veidoto koncertu kopā ar Raimondu Paulu, kura vārds, līdzīgi kā Jūrmalas vārds, Krievijā joprojām ir ļoti atpazīstams un ir kvalitātes apliecinājums. Pat viesnīcas apsargs esot atcerējies savus braucienus uz Majoriem un Dzintariem!

RSU koris Rīga festivālā uzstājās, izpildot gan R. Paula un latviešu tautas dziesmas, gan vairāku ārvalstu komponistu skaņdarbus. Īpašu publikas sajūsmu izraisījusi kora izpildītā dziesma Kur tad tu nu biji, āzīti manu? krievu valodā. Kā norāda E. Taranda, arī citi kori ir bijuši ļoti spēcīgi, lai gan ar atšķirīgu balss tembru. „Krievijā koru kustība vairāk saistīta ar baznīcu, kur tie darbojas kā draudžu kori,” piebilst kora diriģente Zane Zilberte.

Tālāk jau kora plānos ietilpst intensīvs darbs pie gatavošanās Koru kariem, dalībai Vispārējos dziesmu un deju svētkos, kā arī jaunā diska ieraksta pabeigšanas.