Mākslinieciskie kolektīvi
Atzinība

Rīgas Stradiņa universitātes jauktais koris Rīga diriģentu Zanes Zilbertes un Evitas Tarandas vadībā ieguvis galveno balvu (Grand Prix) 18 koru konkurencē 5. Starptautiskajā kormūzikas festivālā Vratislavia Sacra, kas no 22. līdz 24. maijam notika Vroclavā (Polijā).

kora-riga-uzvara-polija02-lead.jpg

Koris izcīnīja 1. vietu jaukto koru kategorijā, saņēma žūrijas speciālbalvu par poļu komponista Pāvela Lukaševska (Paweł Łukaszewski) skaņdarba Crucem tuam adoramus, Domineizpildījumu, balvu klāstam pievienojot arī 2. vietu pareizticīgo mūzikas kategorijā. Konkursa kopvērtējumā koris kļuva par absolūto uzvarētāju un saņēma mūziķu aizbildnes – Svētās Cecīlijas – statueti.

kora-riga-uzvara-polija-lead.jpg

Papildus konkursa programmai koris uzstājās vairākos koncertos, izpildot latviešu mūzikas programmu un saņemot īpašu klausītāju atzinību par komponista Ērika Ešenvalda skaņdarbu Tāls ceļšStars un O Salutaris Hostia izpildījumu.

Konkursu vērtēja žūrija piecu cilvēku sastāvā: latviešu komponists Rihards Dubra, Lāslo Durānjiks (László Durányik) no Ungārijas, Bernds Špicbārts (Bernd Spitzbarth) no Vācijas, Pāvels Lukaševskis un Artūrs Vrubels (Artur Wróbel) no Polijas. Festivālā Vratislavia Sacra sacentās 18 kori no Polijas, Latvijas, Čehijas, Dānijas un Bulgārijas. Šis garīgās mūzikas konkurss Vroclavā norisinājās jau piekto reizi.

Kormūzikas festivāla foto pieejami šeit.