Mākslinieciskie kolektīvi
Atzinība

Svētdien, 3. jūnijā, Rīga Stradiņa universitātes (RSU) jauktais koris Rīga diriģentu Evitas Tarandas un Zanes Zilbertes vadībā piedalījās XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku koru konkursa pusfinālā, izcīnot iespēju startēt koru konkursa finālā Dziesmu kari, savukārt RSU Tautas deju ansamblis Ačkups Dailes teātrī piedalījās deju kolektīvu konkursā, izcīnot 3. vietu starp labākajiem tautas deju kolektīviem.

rsu_koris_Riga_pusfinals-lead.jpg

RSU koris Rīga konkursa pusfinālā izpildīja trīs skaņdarbus: obligāto darbu – Pētera Barisona dziesmu ar Viļa Plūdoņa vārdiem Pa zvaigžņu ceļu, izlozes skaņdarbu – latviešu tautasdziesmu Ūdens sauca, akmens vilka Jura Karlsona apdarē un brīvās izvēles skaņdarbu – Pētera Butāna dziesmu ar Sergeja Moreino vārdiem Sākumā bija vārds. Par izpildījumu pusfinālā koris saņēma augstu vērtējumu – 46,19 punktus, iegūstot augstākās pakāpes diplomu.

Konkursa pusfinālā piedalījās 57 kori, kuri pavasarī notikušajās koru skatēs ieguva visaugstāko vērtējumu. Pusfinālistus vērtēja diriģenti Māris Sirmais, Jānis Ērenštreits, Sigvards Kļava, Andris Veismanis un komponists Rihards Dubra. Dalībai koru konkursa finālā Dziesmu kari izvirzīti 34 kori – 20 jauktie, 6 vīru un 8 sieviešu kori. Konkursa fināls notiks 30. jūnijā LU Lielajā aulā. Plašāk par koru konkursa pusfinālu.

rsu_TDA_Ackups-lead.jpg

RSU Tautas deju ansamblis Ačkups, ar labiem rezultātiem startējot deju skatēs šopavasar, izcīnīja iespēju piedalīties deju kolektīvu konkursā 3. jūnijā, kas notika Dailes teātrī. A grupā sacentās 11 kolektīvi, un deju kolektīvu finālu vērtēja starptautiska žūrija no Baltijas valstīm, Krievijas, Ukrainas un Somijas. Tautas deju ansamblis Ačkups konkursā ieguva augsto 3. vietu. "Esam gandarīti par mūsu darba augsto novērtējumu," atzīst kolektīva vadītāja Elita Treilone. "Ačkups ir cītīgi gatavojies ne tikai šīs vasaras galvenajam notikumam – Dziesmu un deju svētkiem –, bet arī Baltijas valstu studentu dziesmu un deju svētkiem Gaudeamus, kas notiks no 22. līdz 24. jūnijam Tartu, Igaunijā."