Atzinība

Jau astoto gadu pēc kārtas Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) atzīta par augstskolu ar labāko reputāciju Latvijā. Dati rāda, ka gan sabiedrībā kopumā, gan jauniešu vidū RSU ir saglabājusi un turpina vēl vairāk nostiprināt savas līderpozīcijas reputācijas novērtējuma ziņā, augstākās izglītības iestāžu vidū izceļoties ar izglītības kvalitāti, sniegtajām praktiskajām zināšanām un prasmēm, kā arī diploma augsto novērtējumu darba tirgū.

rektors_petersons_apbalvosana_sq.png

Ļoti rūpējamies par mūsu ārējo reputāciju, un viens faktoriem, kurš liecina, ka mūsu universitātes zīmols strādā, ir tas, ka gadu no gada pieaug RSU reflektantu – gan Latvijas iedzīvotāju, gan ārvalstu studentu – skaits. Proti, līkne iet katru gadu uz augšu kopš 2018. gada, un mēs pieaudzējam reflektantu skaitu par 10–15% gadā. Tas liecina, ka RSU studiju programmu saturs ir kvalitatīvs, jēgpilns, sinhronizēts ar vadošo Eiropas augstākās izglītības iestāžu studiju saturu, kas ļauj mūsu absolventiem justies drošiem par savu nākotni darba dzīvē. Prieks, ka RSU mērķtiecību pamana un novērtē gan mūsu topošie studenti, gan viņu ģimenes un Latvija kopumā.

RSU rektors prof. Aigars Pētersons

RSU reputācijas pievilcības un kompetences vērtējumu rādītāji gan visu iedzīvotāju, gan jauniešu mērķauditorijā ir stabili augsti un nemainīgi. Salīdzinājumā ar pētījumā aptverto augstskolu vidējiem rādītājiem, arī šogad RSU reputācija vērtēta būtiski augstāk. Augstskolu reputācijas pētījumā RSU šogad ieguvusi 75 indeksa punktus, kas ir par sešiem punktiem vairāk nekā 2017. gadā, kad pētījumu kompānija Kantar pirmoreiz monitorēja augstskolu reputāciju. Šis vērtējums pārsniedz vidējo Latvijas kopējo augstākās izglītības reputācijas rādītāju, kas vecuma grupā līdz 60 gadiem ir 60 indeksa punkti, bet jauniešu vidū – 58 punkti. Rādītājs RSU reputācijas vērtējumam jauniešu auditorijā ir 76 indeksa punkti.

Reputācijas pētījums veikts šoziem, pētījumu kompānijai Kantar izvērsti aptaujājot vairāk nekā 1000 Latvijas iedzīvotāju vecuma grupā no 15 līdz 60 gadiem ar mērķa apakšgrupu, kas ir vecumā no 15 līdz 26 gadiem (izlase ir reprezentatīva Latvijas iedzīvotāju ģenerālajam kopumam šajā vecuma grupā).

rsu-reputaciju-lidere_.jpg