Pārlekt uz galveno saturu
Studentiem
Atzinība

Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Medicīnas vēstures institūta lektore un medicīnas vēsturniece Ieva Lībiete saņēmusi Eiropas Zinātņu un mākslu akadēmijas jeb Fēliksa balvu par pētījumiem psihiatrijas vēsturē un zinātniskās anatomijas pamatlicēja Andreasa Vezālija (1514—1564) jubilejas izstādes Anatoms. Cilvēka ķermeņa fabrika izveidošanu.

Ieva-Libiete-lead.jpg

 Rīgas Stradiņa universitātes rektors Jānis Gardovskis pasniedz doktora diplomu Ievai Lībietei RSU Senāta sēdē Hipokrāta auditorijā 2014. gada 16. septembrī.

Latvijas Zinātņu akadēmijas un Eiropas Zinātņu un mākslu akadēmijas (EZMA) kopīgajā izbraukuma sēdē Jelgavā EZMA prezidents Fēlikss Ungers pasniedza balvu RSU medicīnas zinātņu doktorei Ievai Lībietei, kā arī arhitektūras zinātņu doktorei Daigai Zigmundei un Latvijas Zinātņu akadēmijas akadēmiķim Rihardam Kondratovičam. EZMA Lielā balva tika Latvijas Zinātņu akadēmijas Goda doktoram Imantam Lancmanim.

2015. gadā Eiropas Zinātņu un mākslu akadēmijas Eiropas balvu (Fēliksa balvu) piešķīra par ievērojamiem sasniegumiem kādā no šādām humanitāro zinātņu jomām – filozofija, literatūrzinātne, mākslas zinātnes, kultūrvēsture, valodniecība, vēsture, zinātņu un medicīnas vēsture –, kas veicina Latvijas virzību uz Eiropas zinātnes un kultūras kopību, apliecina kristīgās un vispārcilvēciskās un kristīgās vērtības, kā arī stiprina nacionālo identitāti. Balvu piešķir Eiropas Zinātņu un mākslu akadēmija kopā ar Latvijas Zinātņu akadēmiju reizi trijos gados.

Balvas saņemšanai varēja izvirzīt tādas personas, kuru darbība ir radusi pozitīvu atsauksmi Latvijas sabiedrībā, sekmējusi tās izglītošanu, tolerantas komunikācijas veidošanu un sadarbību ar Eiropas universitātēm, zinātniskajām institūcijām un muzejiem. Pretendentus balvas saņemšanai izvirzīja Eiropas Zinātņu un mākslu akadēmijas locekļi un Latvijas Zinātņu akadēmijas Senāts.

Eiropas Zinātņu un mākslu akadēmijas jeb Fēliksa balvu par personīgiem līdzekļiem izveidojis austriešu kardioķirurgs Fēlikss Ungers, kurš ir Eiropas Zinātņu un mākslu akadēmijas dibinātājs un prezidents, kā arī Latvijas Zinātņu akadēmijas ārzemju loceklis un Rīgas Stradiņa universitātes Goda doktors kopš 2003. gada. F. Ungers ir pirmais Eiropā, kurš transplantējis mākslīgo sirdi, kā arī izstrādājis metodiku lavīnu upuru atsildīšanai.