Preses relīzes

No 1. jūlija līdz 3. augustam Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Liepājas filiālē noritēs vasaras uzņemšana sešās pamatstudiju un divās maģistra studiju programmās. Šovasar RSU Liepājas filiāle plāno uzņemt studentus vairāk nekā 80 budžeta vietās un vairāk nekā 100 maksas studiju vietās, turklāt studētgribētājiem arī pieejamas Liepājas domes finansētās studiju vietas. Pieteikties studijām elektroniski varēs līdz 3. augustam.

Pamatstudiju līmenī filiāle šovasar uzņems studētgribētājus programmās Ārsta palīgs, Ārstnieciskā masāža, Māszinības, Psiholoģija un Veselības sporta speciālists. Māszinības Liepājā apgūstamas gan četru gadu profesionālā bakalaura studiju programmā, gan gadu garā programmā māsām ar jau iepriekš iegūtu izglītību, izvēloties vienu no šīm specialitātēm: bērnu aprūpes māsa, garīgās veselības aprūpes māsa, ambulatorās aprūpes māsa, internās aprūpes māsa, ķirurģiskās aprūpes māsa, anestēzijas māsa, intensīvās un neatliekamās aprūpes māsa vai operāciju māsa. Savukārt maģistra līmenī studētgribētāji aicināti startēt programmā Māszinības, kā arī pērn atklātajā programmā Veselības psiholoģija, kas divu studiju gadu laikā piedāvā iegūt profesionālā maģistra grādu psiholoģijā un psihologa kvalifikāciju.

Topošo studentu ērtībai RSU šogad parūpējusies par iespēju visus uzņemšanas soļus spert digitāli. Lai taptu par studentu, pirmais solis ir pieteikties izvēlētajām studiju programmām RSU elektroniskajā sistēmā uznemsana.rsu.lv. Topošie pamatstudiju un maģistrantūras studenti to var izdarīt no 1. jūlija līdz 3. augustam, sistēmai pieslēdzoties caur platformu Latvija.lv, izmantojot internetbanku, eID karti vai eParaksts mobile. Uzņemšanas process turpinās ar pieteikumu apstiprināšanu no RSU puses, kura saņemšanai studētgribētājam arī būs nepieciešams identificēties portālā Latvija.lv vai nu ar internetbanku, eParakstu vai eID karti. Pieteikumu apstiprināšana noritēs no 24. jūlija līdz 3. augustam. Kolīdz pieteikums ir apstiprināts, studētgribētāji var kārtot iestājeksāmenus tajās programmās, kurās tie paredzēti. Uzņemšanas procesu noslēdz rezultātu paziņošana, kā arī līgumu slēgšana, kuru RSU arī mudina veikt ar eParaksta starpniecību.

RSU Liepājas filiāle ir vienīgā augstskola Kurzemes reģionā, kas jau vairāk nekā 70 gadu piedāvā izglītību veselības aprūpē. Universitātes filiāle cieši sadarbojas ar reģiona ārstniecības iestādēm, nodrošinot studentu praktisko iemaņu apguvi un profesionālu mācībspēku piesaisti. Līdzīgi kā RSU studiju norises vietas Rīgā, arī Liepājas filiāle ir labi aprīkota ar simulāciju tehnoloģijām, ar kuru palīdzību topošajiem veselības aprūpes speciālistiem pilnveidot savas klīniskās prasmes.

Iedvesmu studijām un sīkāku informāciju par programmām no mācībspēkiem un absolventiem varēs smelt īpaši rīkotos pasākumos RSU Liepājas filiālē Riņķu ielā 24/26. Studiju programmu Māszinības un Ārsta palīgs interesenti aicināti uz pasākumu 13. jūlijā plkst. 17.00, bet programmu Ārstnieciskā masāža, Veselības sporta speciālists un Psiholoģija interesenti aicināti ierasties 14. jūlijā plkst. 17.00, iepriekš piesakoties pie Liepājas filiāles projektu vadītājas Lailas Betheres (laila[pnkts]bethereatrsu[pnkts]lv), jo vietu skaits ir ierobežots. Plašāka informācija par studiju programmu saturu un uzņemšanas prasībām ir pieejama RSU mājaslapā www.rsu.lv.

Papildu informācijai