Liepājas filiāle

3. martā Rīgas Stradiņa universitātes Liepājas filiāles docētāja, Studiju daļas vadītāja, programmas Māszinības koordinatore un ilggadējā pasniedzēja Gunta Bēta (foto apakšā) Liepājas Universitātes Pedagoģijas zinātnes nozares promocijas padomes atklātajā sēdē veiksmīgi prezentējusi un aizstāvējusi savu promocijas darbu Māsu profesionālā lietpratība pacientu izglītošanas procesā, iegūstot doktora grādu pedagoģijā, pieaugušo pedagoģijas apakšnozarē.

gunta_beta_promocijas_darbs3.jpg

G. Bēta darbu veidojusi un tēmu pētījusi profesores Dr. paed. Anitas Līdakas vadībā no 2011. gada septembra līdz 2016. gada augustam. Zinātniskajā pētījumā G. Bēta strādāja gan ar programmas Māszinības studentiem, gan praktizējošām māsām, veicot apjomīgu un, kā uzsvēra visi trīs promocijas darba recenzenti, kuriem bija iespēja ar darbu iepazīties, ļoti dziļu, nopietnu un praksē pielietojamu pētījumu par māsu lietpratību un zināšanām darbā ar pacientiem. Promocijas darbs un pētījums novērtēts kā starpdisciplinārs, plašs un daudzslāņains – tas sevī apvieno pedagoģiju, psiholoģiju un veselības aprūpi. Promocijas padomes balsojums par doktora grāda piešķiršanu bija vienbalsīgs – no 8 padomes locekļiem tika dotas 8 balsis “par”.

Gunta Bēta aizstāvēšanas dienā gan no recenzentiem, gan savas darba zinātniskās vadītājas saņēma augstu novērtējumu par ieguldīto darbu, zinātnisko drosmi, precizitāti, izaugsmi, rūpību un lielo atbildības sajūtu. Promocijas padomes locekļi un darba recenzenti – Zenta Anspoka (Dr. paed., Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas profesore), Lūcija Rutka (Dr. psych., Latvijas Universitātes profesore) un Tatjana Koķe (Dr. habil. paed., Rīgas Stradiņa universitātes profesore) atzina, ka darbs ir zinātniski precīzs un plašs un tam piemīt liela praktiskā nozīme, un ar iegūtajiem rezultātiem noteikti būtu jāiepazīstina topošie un praktizējošie mediķi, lai veicinātu veselības nozares attīstību un risinātu tās aktuālās problēmas. Padomes locekļi piekrita recenzentes T. Koķes ierosinājumam, ka G. Bētai jāturpina iesāktais pētījums, veicinot gan tēmas zinātnisko izpēti, gan veidojot jaunus studiju kursus par darba tēmu māszinību apgūstošajiem studentiem, gan izglītojot praktizējošus mediķus.

gunta_beta_promocijas_darbs1.jpg

Ar G. Bētas promocijas darbu var iepazīties Liepājas Universitātes bibliotēkā (Liepāja, Lielā iela 14) vai šeit.