Pārlekt uz galveno saturu
Konferences, semināri
Studentiem

Projektam Profesiju dienas skolēniem, ko uzņēmums Grindeks organizē jau sešus gadus, šogad izveidots turpinājums – Profesiju dienas pasniedzējiem. Pirmo reizi projektā piedalās nevis skolēni, kas vēl domā par savas karjeras izvēli, bet pieredzējuši Rīgas Stradiņu universitātes (RSU) Farmācijas katedras docētāji.

21. maijā uzņēmumā Grindeks viesojas deviņi RSU Farmācijas katedras docētāji, kas pavada vienu dienu uzņēmumā kopā ar interesējošās profesijas speciālistiem. Ikvienu RSU pasniedzēju gaida plaša programma – vieni varēs sekot zāļu ražošanas tehnoloģiskajiem procesiem, otriem būs iespēja uzzināt par kvalitātes kontroles laboratorijā veicamiem darbiem, izejvielu, starpproduktu, gatavo produktu kvalitātes kontroli.grindex-alogo.jpg

RSU mācībspēki iepazīsies ar Grindeks vadošo speciālistu ikdienas pienākumiem Gatavo zāļu formu ražošanas nodaļā, Mikrobioloģijas laboratorijā, Rūpniecisko notekūdeņu attīrīšanas iecirknī, Reģistrācijas nodaļā, Klīnisko pētījumu nodaļā, Blakusparādību uzraudzības nodaļā, kā arī Atbildīgo farmaceitu grupā.

Šī projekta mērķis ir tuvināt farmācijas industrijas virzītājus ar akadēmisko zināšanu nesējiem, tādējādi mazinot robežas starp praktiskajām biznesa vajadzībām un studiju teoriju.

AS Grindeks valdes priekšsēdētājs Juris Bundulis apliecina, ka ieguvēji šajā projektā ir visi: "Jaunas zināšanas ir būtisks faktors jebkuras nozares izaugsmei, taču farmācijā, kurai ir izteikts ilgtermiņa fokuss, izglītības joma ir īpaši nozīmīga, tāpēc mēs priecājamies, ka Grindekssadarbība ar RSU paplašinās. Esmu pārliecināts, ka šodien uzņēmumā iegūtie iespaidi būs noderīgi pasniedzējiem un palīdzēs ikdienas darbā ar studentiem, savukārt Grindeks speciālisti ir atvērti mācībspēku idejām un redzējumam par uzņēmuma specifisko darbības jomu pilnveidi un tālākām sadarbības iespējām."

RSU rektors profesors Jānis Gardovskis uzsver, ka Rīgas Stradiņa universitātes attīstības stratēģija nosaka ilgtermiņa sadarbībā balstītas attiecības starp universitāti un vadošajiem industrijas pārstāvjiem, lai augstskolā pētniecības procesā iegūtās zināšanas būtu saistītas un cieši mijiedarbotos ar praktisku šo zināšanu izmantojumu sabiedrības kopējā labuma radīšanai, piemēram, jaunu farmācijas preparātu izstrādē slimību uzveikšanai. RSU sadarbība ar potenciālajiem darba devējiem arī veicina studējošo iekļaušanos darba tirgū pēc iespējas īsākā laikā pēc RSU absolvēšanas. "Līdz ar to mūsu docētāji ir ieinteresēti zināšanu un pieredzes papildināšanā, iepazīstot vadošo darba devēju praktiskās un akadēmiskās aktualitātes."

Jau iepriekš ziņots, ka pagājušā gada nogalē Rīgas Stradiņa universitāte un AS Grindeksparakstīja sadarbības līgumu par kopējo sadarbību jaunu un inovatīvu farmācijas produktu izstrādē, ciešāku studiju programmu un prakses integrāciju atbilstoši industrijas izaugsmei, kā arī farmācijas zinātnes attīstības veicināšanu.