Attīstība

RSU Medicīnas fakultātes (MF) dome šonedēļ apstiprinājusi Ētikas regulu, kas nosaka trīspusēju koleģiālu, uz savstarpējas cieņas balstītu izturēšanos un saskarsmi studējošo, akadēmiskā un atbalsta personāla vidū.

Vairāku mēnešu garumā apspriežot dažādus priekšlikumus un formulējumus, regulu izstrādāja speciāli izveidota komisija, kurā savstarpēji sadarbojās visas iesaistītās puses – akadēmiskais un administratīvais personāls un studējošie. Komisiju vadīja RSU Humanitāro zinātņu katedras vadītāja profesore Vija Sīle un tajā ietilpa MF prodekāns profesors Andris Jumtiņš, MF Iekšķīgo slimību katedras asistente Inga Stuķēna, MF Cilvēka fizioloģijas un bioķīmijas katedras biroja vadītāja Andžella Lūkina un Studējošo pašpārvaldes pārstāvji – medicīnas studenti Jānis Vētra un Jānis Raibarts.

Pirms regulas apstiprināšanas tā vēl tika apspriesta Studējošo pašpārvaldē, MF domes sēdē un RSU ārvalstu studentu asociācijā. Regula attiecas gan uz vietējiem, gan ārvalstu studentiem (skat. saiti uz dokumentu šī raksta beigās).

Kā norāda MF dekāns profesors Guntis Bahs, Ētikas regulas pieņemšana ir fakultātes vēsturisks lēmums, jo iepriekš šāda dokumenta tai nav bijis. Jāsaka, ka tas pat nav tikai „dokuments”, bet maksimāli esošajai studiju videi pietuvināti koleģiāli noteikumi. Ētikas regulas mērķis ir veidot savstarpējās izturēšanās normas fakultātē vēl modernākas un atvērtākas, saglabājot gadu gaitā vērtību apliecinājušās tradīcijas, kā arī turpinot nostiprināt personu savstarpējo cieņu un godu.