Preses relīzes

Pirmdien, 29. janvārī, Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Medicīnas izglītības tehnoloģiju centrā uz tikšanos ar RSU vadību un studentiem bija ieradies Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs. Prezidents ar studējošo pārstāvjiem apsprieda gan RSU nākotnes plānus un attīstību, gan iesaisti politikā.

RSU Medicīnas izglītības tehnoloģiju centrā Valsts prezidents aplūkoja telpas, kur simulācijās studējošie apgūst medicīnas un veselības aprūpes praktiskās iemaņas. Pēc ekskursijas Valsts prezidents devās uz diskusiju ar jauniešiem no Studējošo pašpārvaldes, fakultātes domes, RSU senāta un RSU Ārvalstu studentu asociācijas (International Student Association).

Ar studentiem tika pārspriesti tādi jauniešus interesējoši jautājumi kā studējošo iesaiste politikā un politiskie procesi, kuros būtu nepieciešama vēl aktīvāka studējošo klātesamība. Ar starptautisko studentu organizācijas pārstāvi dalībnieki runāja par ārvalstu medicīnas studentu pieplūdumu un kādi būtu mehānismi, kas stimulētu jaunos ārstus no citām valstīm palikt strādāt Latvijā.

Vizītes gaitā RSU vadība un Valsts prezidents skāra arī aktuālos jautājumus, piemēram, RSU un LSPA konsolidāciju, militārās medicīnas kursa iedzīvināšanu medicīnas studiju programmās, kā arī valsts finansējumu zinātnei un augstākās izglītības eksportam. Sarunu laikā tika pārrunāti vairāki birokrātiskie šķērši, kas apgrūtina ārvalstu reflektantu uzņemšanu, kā arī diplomu pielīdzināšanu nākotnē.

Papildu informācijai