Lai atgādinātu plašākai sabiedrībai, īpaši autovadītājiem, cik būtiska ir pareizas pirmās palīdzības sniegšana, Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Anestezioloģijas un reanimatoloģijas studentu zinātniskā pulciņa dalībnieki svētdien, 25. augustā, piedalīsies Tehniskās apskates naktī, ko organizē Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) ar mērķi mudināt autovadītājus ievērot drošas ceļu satiksmes pamatprincipus un piedalīties satiksmē ar tehniskā kārtībā esošiem transportlīdzekļiem.

Izmantojot īpašas medicīniskās mulāžas, RSU stendā topošie mediķi interesentiem atgādinās pareizas pirmās palīdzības sniegšanas vadlīnijas, kā arī praktiski demonstrēs kardiomasāžas veikšanu un asiņošanas apturēšanu.

"Vislielākā kļūda, redzot nelaimes gadījumā cietušo, ir vienaldzība, nelīdzestība un bailes darīt, tāpēc ļoti svarīgi visiem, it sevišķi autovadītājiem, atsvaidzināt savas pirmās palīdzības sniegšanas iemaņas," uzsver RSU Anestezioloģijas un reanimatoloģijas studentu zinātniskā pulciņa vadītāja topošā mediķe Kitija Meilande. "It īpaši svarīgi ir mācēt veikt netiešo sirds masāžu, jo tas ir pirmais, kā mēs varam palīdzēt, ja cietušais ir bezsamaņā un neelpo. Pirmās palīdzības iemaņas var apgūt ikviens, tādējādi būtiski palīdzot cietušajam pirms neatliekamās medicīniskās palīdzības ierašanās." Kitija jau sesto gadu strādā Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā par medicīnas asistenti un varēs dalīties ne tikai ar teorētiskajām zināšanām, bet arī praktisko pieredzi pirmās palīdzības sniegšanā.

rsu_skola_2019-lead.jpg

RSU medicīnas studenti piedalīsies Tehniskās apskates naktī sabiedrības informēšanas akcijas RSU Veselības ekspresis ietvaros, kas notiek ar mērķi nodot studentu uzkrātās zināšanas tālāk sabiedrībā un popularizēt veselīgu dzīvesveidu.

Tehniskās apskates nakti organizē CSDD sadarbībā ar SIA Auteko & TŰV Latvija. Pasākums notiks 2019. gada 25. augustā Rīgā, Antenas ielā 2, no plkst. 8.00 līdz 23.00, kad apskates darbinieki bez maksas pārbaudīs interesentu automobiļa tehnisko stāvokli. Pasākuma devīze ir Mēs par drošu auto!, un tā mērķis ir mudināt autobraucējus piedalīties ceļu satiksmē ar drošiem un tehniskā kārtībā esošiem transportlīdzekļiem.

Vairāk informācijas CSDD mājaslapā.