Pārlekt uz galveno saturu
Stipendijas

LAZA_logo_bezteksta.jpgIr zināmi 2018. gada Latviešu ārstu un zobārstu apvienības (LĀZA) stipendijas ieguvēji. Profesora Ilmāra Lazovska Medicīnas fonda stipendiju 1000 USD apmērā šogad ieguvuši četri Latvijas medicīnas augstskolu vecāko kursu studenti, no kuriem trīs ir RSU studentes: Ilva Bikanova (5.  kurss), Krista Krūmiņa (5. kurss) un Ilze Leve (5. kurss).

Profesora Ilmāra Lazovska Medicīnas fonda veicināšanas stipendiju (400 USD) ieguvušas šādas RSU studentes: Daiga Marnauza (6. kurss), Lauma Putniņa (5. kurss), Vita Lāčplēse (6. kurss) un Vineta Vinogradova (6. kurss).

Konkursa otrās kārtas intervijas ar pretendentiem notika 24. aprīlī Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā. Visi pretendenti apliecināja savu mērķtiecību un centību ceļā uz ārsta profesiju. Konkurence bija sīva.

Stipendijas tiks pasniegtas Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā 9. jūlijā svinīgā noskaņā, klātesot LĀZA valdei, tās biedriem, viesiem un profesora Ilmāra Lazovska piemiņas fonda dibinātājam Ērikam Niedrītim.

Par Profesora Ilmāra Lazovska Medicīnas fondu

Profesora Ilmāra Lazovska Medicīnas fonds radies, godinot ārsta Ilmāra Lazovska (1931–2003) piemiņu. Fondu drīz pēc profesora nāves izveidoja ārsts Ēriks Niedrītis (Ņujorka), kurš ir arī tā vadītājs. LĀZA regulāri vāc ziedojumus fonda sekmīgai darbībai. 2005. gadā tika pasniegtas pirmās Profesora Ilmāra Lazovska Medicīnas fonda stipendijas, kuras saņēma pieci medicīnas studenti. Fondu finansiāli atbalsta arī Ojāra Veides fonds, LĀZA biedri un citi ziedotāji.

Fonda mērķis ir atbalstīt vecāko kursu medicīnas studentu centienus apgūt ārsta profesiju un vēlmi strādāt savā profesijā Latvijā. Stipendijas tiek piešķirtas Latvijas vecāko kursu medicīnas studentiem, kam ir ne tikai labas sekmes mācībās un plašs interešu loks, bet arī vēlme savu turpmāko dzīvi saistīt ar ārsta profesiju Latvijā, stiprinot un uzlabojot medicīnisko aprūpi valstī. Stipendija 500-1000 USD apmērā tiek piešķirta trim līdz pieciem pretendentiem katru gadu. Kopš 2016. gada tiek piešķirtas arī veicināšanas stipendijas. Pieteikumus izvērtē un lēmumu pieņem Profesora Ilmāra Lazovska Medicīnas fonda stipendiju komisija.

Atgādinām, ka līdz 1. jūnijam var pieteikties arī LMF fonda stipendijām, bet līdz 15. septembrim – Ojāra Veides fonda stipendijām.

LĀZA vieno ārzemēs un Latvijā dzīvojošos ārstus un zobārstus, kā arī citus veselības nozares profesionāļus, zinātniekus un darbiniekus kopējam mērķim – visiem spēkiem veicināt veselības aprūpē un zinātnē iesaistīto studentu, rezidentu, ārstu un zobārstu izglītību un sadarbību. Apvienību dibināja 1947. gadā Eslingenā trimdā devušies latviešu ārsti.