Darbiniekiem
Skolēniem
Skolotājiem

Lai palielinātu asins ziedotāju skaitu 18– 30 gadus vecu jauniešu vidū, Valsts asinsdonoru centrs (VADC) trešdien, 22. septembrī, Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Anatomijas muzejā atklāja sociālo kampaņu Asins draudzība, kuras laikā Latvijas augstskolas un sabiedrībā zināmi cilvēki kā vēstneši palīdzēs iedrošināt jauniešus kļūt par asins draugiem un ziedot asinis kopā. Vidējais asinsdonora vecums Latvijā ir 38 gadi, un tas turpina pieaugt. Vien ceturtā daļa no Latvijas donoriem ir jaunieši, un pēdējo trīs gadu laikā jauniešu skaits sarucis par 6 %.

"Tas, ka kampaņas atklāšana notiek RSU, ir likumsakarīgi. Mūsu universitāte, pēc Valsts Asinsdonoru centra datiem, ir aktīvākie donori starp Latvijas augstskolām. Asinsdonoru centrs mūsu augstskolā izbraukuma asins ziedošanu rīko regulāri. Pēdējos astoņos šādos izbraukumos RSU piedalījušies vairāk nekā 600 donori, kopskaitā izglābjot teju 2000 cilvēku dzīvības,"

pasākumā uzsvēra RSU veselības studiju prorektors prof. Guntis Bahs, piebilstot, ka aicina citas augstskolas aktīvi piedalīties kampaņā Asins draudzība.

Kampaņu atklāja VADC direktore Egita Pole, un par ziedošanas nepieciešamību stāstīja arī RSU docētājs un pētnieks, kā arī PSKUS Nefroloģijas nodaļas ārsts un Latvijas Ārstu biedrības valdes loceklis Kārlis Rācenis.
Kā norāda VADC, galvenokārt jauniešus ziedot asinis kavē bailes un informācijas trūkums, turklāt atšķirīgo mediju lietošanas paradumu dēļ uzrunāt jaunāku auditoriju ir kļuvis grūtāk. Tādēļ kampaņas laikā plānots jauniešus izglītot un iedrošināt, izmantojot draudzības tēmu un aicinot to pārnest jaunā līmenī – ziedot asinis kopā, kļūstot par asins draugiem. Lai īpaši uzrunātu jauniešu auditoriju, kampaņā iesaistīti arī vēstneši, kurus atklāšanas pasākumā pārstāvēja RSU absolvente, radio ētera balss Karmena Stepanova un trīs mūziķi – Matīss Zemītis no grupas Sudden Lights, Elizabete Gaile un Krists Indrišonoks (Chris Noah).

Plašāk par kampaņu Asins draugi lasāms VADC mājaslapā www.donors.lv.