Sports

10. aprīlī Daugavpilī Rīgas Stradiņa universitātes/ Minusas Volejbola skolas (RSU/ MVS) sieviešu volejbola komanda izcīnījusi 3. vietu Latvijas čempionātā 2020./2021. gada sezonā. RSU/ MVS meitenes ar rezultātu 3 – 1 (25:11, 23:25, 25:22, 25:21) uzvarēja VK miLATss. 1. vietu izcīnīja volejbola komanda SK Babīte.

"Mūsu komandai sezona sākās 2020. gada 3. oktobrī, bet jau 26. oktobrī pārtraucām spēlēt Covid-19 dēļ. Līdz decembrim trenējāmies individuāli ārā. Latvijas izlases kandidātēm bija iespēja trenēties atsevišķi. Komandas kopīgie treniņi atsākās tikai šā gada 15. februārī, un pirmā spēle notika 28. februārī pret Daugavpils VK miiLATs," par saraustīto sezonu pastāstīja RSU/ MVS komandas trenere Inguna Minusa.

Pēcspēles video intervijā RSU/ MVS komandas spēlētāja Annija Jurdža teica, ka fināla spēle bijusi vieglāka nekā pusfināla spēles pret RVS/LU komandu. "Pirmā spēle sērijā par bronzu pret VK miLATss komandu tika aizvadīta grūtā cīņā, bet šodien mēs darbojāmies kā komanda un uzvarējām."

Visa video intervija ar RSU/ MVS spēlētāju A. Jurdžu pēc izcīnītās bronzas medaļas

Komandas sākotnējā pieteikumā Latvijas čempionātam tika iekļautas 16 meitenes, no kurām deviņas spēlētājas ir RSU studentes. Pieteikumā bija arī divas RSU absolventes, divas citu augstskolu studentes un trīs skolnieces. Sezonu noslēdza un medaļas kakla kāra 14 spēlētājas.

Atbildot uz jautājumu par RSU/ MVS komandas tālākajiem izaicinājumiem, trenere Inguna Minusa atbildēja: "Šī sezona bija lielākais izaicinājums, jo pēc divu gadu pauzes atgriezāmies Baltijas līgā (iepriekš tika spēlēts Nacionālajā līgā). Izveidojām jaunu komandu, taču Covid-19 dēļ atsaucām savu dalību.

Šis izaicinājums paliek uz nākamo gadu – spēlēt , izcīnīt medaļas Baltijas līgā un, protams, arī Latvijas čempiona un Latvijas kausa medaļas. Šie ir tikai mazie mērķi, lai varētu sasniegt lielo mērķi – spēlēt Eiropas līgā."

RSU/ MVS sieviešu volejbola komanda Latvijas čempionu titulu izcīnīja arī 2015./2016. gada sezonā, kad pusfinālā pārspēja Jelgavas volejbola komandu.

Tāpat kā visi RSU sportisti, RSU volejbolistes turpina trenēties arī šajā grūtajā laikā, un viņiem visiem lai uzmundrinājumam noder treneres Ingunas Minusas teiktais:

"Nevis šaubīties un vilcināties, bet rīkoties un uzdrīkstēties!"