Konferences, semināri
Starptautiskā sadarbība

Atzīmējot 25 gadu pieredzi darbā ar ārvalstu studentiem, 13. maijā plkst. 10.00 – 15.00 Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) organizē simpoziju Augstākā izglītība Latvijā: starptautiskās izredzes (Higher Education in Latvia: International Odds). Pasākumā piedalās augstākās izglītības nozares pārstāvji, lai diskutētu par studiju procesa specifiku darbā ar ārvalstu studentiem. Simpozijs norisinās RSU Medicīnas izglītības tehnoloģiju centrā konferenču zālē, Anniņmuižas bulvārī 26a, Rīgā.

"Šogad aprit 25 gadi, kopš Rīgas Stradiņa universitāte uzņēma pirmos studentus no ārvalstīm. Pateicoties mērķtiecīgam darbam, mums izdevās radīt augstskolā pilnvērtīgu starptautisko vidi – pašlaik kopā ar 5550 vietējiem studentiem RSU studē 1475 ārzemnieki no Eiropas Savienības, Āzijas, Latīņamerikas. Neapšaubāmi, darbam ar ārvalstu studentiem ir sava specifika un izaicinājumi. Lai izanalizētu šo gadu laikā gūto pieredzi un definētu aktuālākos jautājumus, šogad RSU tika veikts pētījums, kura rezultātus prezentēsim simpozijā. Esam īpaši gandarīti, ka studenti ir augsti novērtējuši studiju kvalitāti RSU un izpētes procesā aktīvi izmantojuši iespēju sniegt atgriezenisko saiti, daloties savās atziņās un ierosinājumos," stāsta RSU mācību prorektore prof. Tatjana Koķe.

Simpozijā paredzēta plenārsēde, astoņas domnīcas un noslēguma diskusija. Plenārsēdē tiks analizēta RSU un citu Latvijas augstskolu pieredze darbā ar ārvalstu studentiem. Domnīcas tiks veltītas starpkultūru vides aspektiem un pedagoģijas nostādnēm augstākās izglītības internacionalizācijas kontekstā Latvijā. Tās vadīs Latvijas augstskolu docētāji sadarbībā ar studentiem. Noslēguma diskusijā tiks prezentēti secinājumi par domnīcās aktualizētajiem jautājumiem un risinājumiem.

Simpozijā aicināti piedalīties studenti un pārstāvji no Latvijas augstskolām, valsts pārvaldes struktūrvienībām, nevalstiskām organizācijām un visi interesenti, kuri iesaistījušies jautājumu izpētē darbā ar ārvalstu studentiem.

Ja rodas papildu jautājumi, lūgums zvanīt 67061581 vai sūtīt e-pastu uz adresi simpozijsatrsu[pnkts]lv.

Simpozija PROGRAMMA (PDF)

simpozijs-arvalstu-studenti.jpg