4. un 5. aprīlī Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) plaši atzīmētās Zinātnes nedēļas pilnbriedā norisinās starptautiskā studentu konference, kuras vēriens Baltijas mērogā ir nepārspēts – pērn tā pulcēja ap 2000 dalībnieku no 25 valstīm. Šogad studenti rādīs savu zinātnisko veikumu 17 sekcijās gan sociālo, gan veselības zinātņu jomā, kā arī aicina piedalīties darbnīcās, apmeklēt vieslekcijas un doties dažādās ekskursijās, piemēram, uz Saeimu vai pie industrijas pārstāvjiem. Dalība pasākumā ir plaši atvērta ikvienam interesentam.

foto galerija

Banneris_RSU_ISC_pareizais_2.png

Konferences atklāšanas ceremonijā 4. aprīlī no plkst. 8.30 līdz 10.30 RSU aulā uzstājās trīs runātāji: zinātnes žurnāliste Sandra Kropa runāja par mediju nozīmi veselības un vides problēmu atainošanā, Floridas Starptautiskās universitātes asociētais profesors Noels Kristofers Barengo (Noël Christopher Barengo) ziņoja par demences un Alcheimera slimības novēršanu, bet Vašingtona Universitātes profesors Metjū Goldsmits (Matthew Goldsmith) – par smagi slimu bērnu ārstēšanu.

Konferences darbs divu dienu garumā organizēts 17 sekcijās, no kurām trīs ir veltītas sociālajām zinātnēm: starptautiskajām attiecībām un politikai, ekonomikai un jurisprudencei, kā arī komunikācijas zinātnei. Šogad izdevies kāpināt studentu interesi šajās nozarēs – sociālo zinātņu sekcijām pieteikts trīsreiz vairāk tēžu nekā pērn. Savukārt veselības aprūpes un medicīnas jomā tiks nosegtas tādas tēmas kā farmācija, sabiedrības veselība, iekšķīgās slimības, ķirurģija, onkoloģija, ginekoloģija un citas. Paralēli sekciju darbam RSU vestibilā norisinās posteru prezentācijas, bet abu konferences dienu pēcpusdienās – vieslekcijas un praktiskās darbnīcas, kas ar iepriekšēju pieteikšanos ir atvērtas ikvienam interesentam.

Kā ik gadu, konferences organizatori vēlas veselības un sociālo zinātņu studentiem sniegt iespēju gan papildināt zināšanas katram savā studiju jomā, gan paplašināt redzesloku, iepazīstot citam cita zinību apvāršņus. Piemēram, ķirurģijas darbnīcas tiks veidotas divos līmeņos: iesācējiem jeb cilvēkiem, kas pirmo reizi rokā turēs ķirurģisko adatu, būs iespēja mācīties šūšanas pamatus, taču cilvēkiem ar pieredzi, tas ir, medicīnas studentiem, būs iespēja pārbaudīt savas prasmes sarežģītās tehnikās. Mākslas un medicīnas mīļotājiem tiks piedāvāta unikāla darbnīca, kas tapusi sadarbībā ar Latvijas Mākslas akadēmiju. Tajā mākslinieces Paskālas Poljē (Pascale Pollier) vadībā katrs dalībnieks varēs ar vasku un īpašiem rīkiem veidot anatomiski pareizus sejas mīmiku veidojošus muskuļus, tos stiprinot uz galvaskausa modeļa.

Kopumā ar saviem zinātniskajiem darbiem šogad konferencē piedalās ap 350 studentu no 12 valstīm, un viņu veikumu vētīs plaša starptautiska žūrija. Ārvalstu viesu – gan studentu, gan žūrijas pārstāvju – iepazīstināšanai ar pilsētu RSU studenti piedāvā ekskursijas, izrādot gan jūgendstila arhitektūru, gan Rīgas Centrāltirgu un citus apskates objektus.