Konferences, semināri

10. oktobrī no plkst. 12.00 līdz 18.00 Rīgas Stradiņa universitātes aulā (Dzirciema ielā 16) notiks Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas, Latvijas Ārstu biedrības un Rīgas Stradiņa universitātes rīkotā konference Jaunas diagnostikas un ārstēšanas metodes Latvijas bērnu veselības uzlabošanā, kas veltīta Bērnu slimnīcas 115. gadadienai.

Konferences mērķis ir izvērtēt Bērnu slimnīcas speciālistu devumu mūsdienu medicīnas attīstībā Latvijā. Gadā Bērnu slimnīcā dažāda veida izmeklējumus vai konsultācijas saņem vairāk nekā 200 000 mazie un lielie pacienti. Savukārt stacionārā ārstējās vairāk nekā 30 000 bērnu. Ārstēšanās izmaksas nereti ir ļoti augstas, jo slimnīcā pacienti ir ar pašiem smagākajiem slimību gadījumiem. Vienlaikus Bērnu slimnīcā tiek nodrošināta jauno ārstu apmācība un tiek veikta pētniecība. Līdz ar to darbojas unikāla zinātnes un prakses saistība, kas ir daudzu inovāciju pamats.

Konferencē piedalīsies Bērnu slimnīcas vadošie speciālisti, lai piecu gadu griezumā runātu par jaunākajām tendencēm, inovatīvām ārstēšanas metodēm, dalītos pieredzē ar kolēģiem un veicinātu diskusiju par aktualitātēm bērnu aprūpē un ārstniecībā.

Konferencē tiks skatītas tādas medicīnas nozares kā bērnu ķirurģija, rehabilitācija, garīgā veselība, traumatoloģija, bērnu aprūpe u. c. par vairāk nekā 15 tēmām, piemēram, Aknu transplantācija bērniem, Jaunākās tehnoloģijas bērnu kardioķirurģijā, Aprūpe un ārstniecība kā sadarbības partneri bērnu aprūpes praksē.

Rīgas Stradiņa universitātes rektors prof. Jānis Gardovskis: "Izcila izglītība un augstas raudzes zinātniskie atklājumi, ko veic vadošie nozares speciālisti pediatrijā, ir ilgstoša Rīgas Stradiņa universitātes prakse kvalitatīvu jauno bērnu ārstu sagatavošanā. Zinātnisku inovāciju un starptautiski pārbaudītu zināšanu un prasmju ieviešana izglītībā un klīniskajā darbā pēdējo gadu laikā devusi iespēju ievērojami uzlabot bērnu veselības kvalitāti Latvijā. Esmu pārliecināts, ka konference rosinās uz jauniem atklājumiem un risinājumiem pediatrijas attīstībā Latvijā un pasaulē."