Preses relīzes

7.–9. novembrī Rīgas Stradiņa universitātē notiks starptautiska konference “Innovative Approaches to Internationalisation”, kurā pulcēsies ārvalstu un Latvijas izglītības eksperti un nozares pārstāvji, lai diskutētu par izaicinājumiem augstākās izglītības internacionalizācijā. Pasākumā piedalīsies arī Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (EDSO) eksperts izglītības jautājumos Dirks Van Damme, kurš uzstāsies ar prezentāciju par globālo tendenču ietekmi uz augstāko izglītību.

“Rīgas Stradiņa universitātei ir bagāta pieredze darbā ar ārvalstu studentiem, taču citu valstu studentu piesaiste un aktīva dalība apmaiņas programmās ir tikai viena no izglītības internacionalizācijas šķautnēm. Līdz ar inovāciju un tehnoloģiju attīstību, mēs runājam ne tikai par studentu mobilitāti, bet arī par pieredzes, zināšanu apmaiņu gan studiju procesa, gan pētniecības kontekstā globālajā līmenī. Internacionalizācija radījusi ne tikai iespējas, bet arī izaicinājumus augstskolām, tāpēc RSU jau otro gadu organizē konferenci, kurā sanāk viedokļu līderi, lai diskutētu par šiem jautājumiem un kopīgi rastu ilgtspējīgus risinājumus”, uzsver RSU rektors prof. Jānis Gardovskis.

Konferencē piedalīsies virkne ārvalstu runātāju, tostarp Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (EDSO) eksperts augstākās izglītības jautājumos Dirks Van Damme, Itālijas lielākā un Eiropas trešā lielākā slimnīcu tīkla San Donato Group prezidents un medicīnas izglītības eksperts Paolo Rotelli, Linkolnas Universitātes (Lielbritānija) ārējo attiecību prorektors prof. Tobijs Vilkinsons, Berlīnes Humbolta universitātes (Vācija) Starptautisko sakaru biroja direktore Urzula Hansa un citi.

Pasākuma pirmā diena tiks veltīta tēmai par inovāciju lomu augstākās izglītības internacionalizācijā. Konferences dalībnieki diskutēs par globālajām tendencēm un labās prakses piemēriem, ar kuriem pieredzē dalīsies pārstāvji no Austrijas, Latvijas un Luksemburgas. Konferences otrajā dienā notiks prezentācijas un diskusija par inovatīvu pārmaiņu vadību augstākajā izglītībā tieši internacionalizācijas jomā, savukārt pasākuma noslēgumā runātāji no Lielbritānijas, Francijas un Latvijas dalīsies pieredzē par konkrētiem instrumentiem internacionalizācijas izaicinājumu risināšanai.

Konferences detalizēta programma ir pieejama šeit. Pasākums notiks RSU centrālajā ēkā Dzirciema ielā 16 un RSU Medicīnas izglītības tehnoloģiju centrā Anniņmuižas bulvārī 26A. Tajā ir aicināti piedalīties izglītības nozares pārstāvji, viedokļa līderi, studenti un citi interesenti.

Papildu informācijai