Starptautiskā sadarbība

22. aprīlī plkst. 14.00 – 15.30 Rīgas Stradiņa universitātē (Dzirciema ielā 16, 1. auditorijā) notiks Hamburgas Dzīvības zinātņu universitātes (Vācija) profesora Jurgena Lorenca (Jürgen Lorenz) vieslekcija Sāpes – draugs vai ienaidnieks? Adaptīvo un neadaptīvo sāpju mehānismi. Uz pasākumu aicināti medicīnas studenti, augstskolu docētāji un slimnīcu darbinieki.

jurgen-lorenz.jpgLekcijā tiks aplūkotas sāpes kā trauksmes signāls, kas pievērš cilvēka uzmanību veselības problēmām un palīdz rūpēties par savu organismu. Lekcijas apmeklētājiem tiks piedāvāts padziļināts ieskats adaptīvo un neadaptīvo sāpju mehānismu neirobioloģiskajos pamatos, skaidrojot, kāpēc sāpes bieži vien sagādā ilgstošas ciešanas.

Lūgums vieslekcijai reģistrēties šeit.

Lekcija notiks angļu valodā.

Profesors J. Lorencs ir Borisa un Ināras Teterevu fonda starptautiskās pieredzes integrēšanas mērķstipendijas stipendiāts un 2014./ 2015. akad. gada pavasara semestrī docē kā viesprofesors Rīgas Stradiņa universitātē.

Profesoram J. Lorencam ir vairāk nekā 20 gadu pedagoģiskā pieredze, viņš ir vairāku publikāciju neiroloģijā autors, medicīnas žurnālu redaktors (PAIN, European Journal of Pain, Ad-hoc redaktors BRAIN, American Pain Journal, Clinical Neurophysiology, Pain Clinic, PNAS, Psychophysiology). Aktīvi darbojas profesionālajās organizācijās (International Association for the Study of Pain (IASP), German Physiological Society, German Chapter of IASP).

vieslekcija-sapes-lead.png