Izstādes
Konferences, semināri

25. martā Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) norisinājās līdz šim lielākā starptautiskā studentu zinātniskā konference, pulcējot dalībniekus, apmeklētājus un žūrijas locekļus no 15 pasaules valstīm.

Studentu zinātniskā darbība RSU nav sveša – jau kopš universitātes dibināšanas aktīvi darbojas vairāki zinātniskie pulciņi, kuros iesaistās lielākā daļa no veselības aprūpē studējošajiem. Pēdējos trīs gadus aktīva uzmanība zinātnei tiek pievērsta arī no sociālo zinātņu fakultātēm un to studējošajiem. Starptautiska studentu konference bija nākamais loģiskais attīstības solis, jo gadu gaitā studentu interese par zinātni ir augusi un to liecina ne tikai dalībnieku skaits, bet arī pieaugošais apmeklētāju skaits.

Šogad, pateicoties RSU Studējošo pašpārvaldei (RSU SP) un universitātes atbalstam, organizatoru komitejai, kuras sastāvā ir paši studenti, izdevās sasniegt pavisam jaunu līmeni tradicionālajai konferencei. Tika prezentēts rekordliels darbu skaits – 351 pētnieciskais darbs veselības aprūpē un 21 pētnieciskais darbs sociālajās zinātnēs, – konferenci apmeklēja vairāk nekā 1000 klausītāju, un dalībnieku vidū bija studenti ne tikai no RSU, bet arī citām Latvijas universitātēm, kā arī augstskolām no Lietuvas, Igaunijas, Lielbritānijas, Norvēģijas, Vācijas u. c. Dalībnieki guva iespēju prezentēt savus atklājumus un secinājumus vienaudžiem un kolēģiem no ārvalstīm, diskutēt ar žūrijas locekļiem un iedvesmojās jauniem pētījumiem un potenciālai sadarbībai turpmāku pētījumu veikšanai. RSU studentiem tā bija arī starptautiska pieredze šeit pat mājās, kā arī tas noteikti bija labs treniņš ikviena angļu valodai – viens ir sagatavot prezentācijas, bet pavisam cita lieta ir atbildēt uz žūrijas komisijas jautājumiem un spēt piedalīties diskusijās.

rsuisc2015-lead.jpg

Domājot par to, ko studentiem nozīmē zinātne, konferences galvenā organizatore Elīna Millere atbild: „Tas atkarīgs no katra studenta individuāli, bet man šķiet, ka ļoti svarīga ir kaisle pret zinātni un vēlme uzzināt un atklāt lietas, kas vēl nav atklātas. Ja cilvēkam piemīt šī motivācija pētīt un atklāt ko jaunu, tad tas ir fantastiski!” Kā norāda RSU SP Zinātnes virziena vadītāja un konferences koordinatore Džeina Mežale: „Studentu zinātne RSU vēl ir tādā iesācēju līmenī. Protams, daudz var diskutēt par zinātnes vispārējo līmenī valstī, bet noteikti ir vieta izaugsmei. Studenti ir ieinteresēti savās jomās, un aizvien vairāk palielinās interese veikt pētnieciskos darbus. Par laimi mums viņi ir gatavi arī ar šiem darbiem uzstāties publiski. Šādas konferences ir lieliska vieta, kur parādīt, kā var un dara citi, kā arī mācīties no citiem.”

Šī gada konferences organizatori ir uzstādījuši augstu kvalitātes latiņu, kuru pilnīgi noteikti nedrīkst nolaist zemāk. E. Millere saka: „Tai nav obligāti jāmērķē kaut kur vēl augstāk, bet svarīgi ir saglabāt vismaz tādu pašu līmeni vēl kādus divus trīs gadus, lai studenti Lietuvā un Igaunijā zinātu, ka katru gadu martā Rīgā norisinās International Student Conference “Health and Social Sciences” un ka viņi var tajā piedalīties. Pēc Baltijas valstīm sekos Skandināvija, un tad jau visa pārējā Eiropa un pasaule!” Konferences galvenais uzdevums bija ne tikai noorganizēt kvalitatīvu projektu, bet arī sasniegt studentus, un visiem kopā to izdevās izdarīt!