Pārlekt uz galveno saturu
Attīstība
Studentiem

Lai topošajiem ārstiem nodrošinātu plašākas prakses iespējas jau pamatstudiju laikā, Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) plāno slēgt sadarbības līgumus ar vairāk nekā 20 veselības aprūpes iestādēm visā Latvijā, to skaitā reģionālajām slimnīcām. 17. oktobrī parakstīts pirmais šāds sadarbības līgums starp RSU un AS Veselības centru apvienība (VCA), kas paredz Medicīnas fakultātes sestā kursa studentu prakses nodrošināšanu ambulatorās medicīnas sektorā.

Līdz ar šāda veida sadarbību RSU ne vien paplašina prakses iespējas topošajiem ārstiem, bet arī sniedz atbalstu valsts un pašvaldību ārstniecības iestādēm, nodrošinot tās ar nepieciešamo personālu. Studentiem prakses iespējas būs arī vairākās privātās ārstniecības iestādēs.

ligums_rsu_vca_17102019.jpg

RSU klīnisko prakšu vadītāja Egita Pole, RSU veselības studiju prorektors profesors Guntis Bahs, RSU Studiju departamenta direktore Aija Gulbe, RSU rektors profesors Aigars Pētersons, VCA valdes priekšsēdētāja Stella Lapiņa, studentu prakses koordinatore VCA Sandra Buzajeva un RSU Medicīnas fakultātes prodekāns docents Ingus Skadiņš

"Esam izvērtējuši medicīnas studiju programmas citviet, piemēram, Vācijā un Skandināvijā, secinot, ka tur studentiem ir plašākas iespējas praktizēties. Arī mūsu studenti grib atvēlēt vairāk laika praktisko iemaņu gūšanai. Šodien parakstītais līgums ar Veselības centru apvienību ir pirmais solis, lai realizētu šo vēlmi. Tas vienlaikus ir arī solis ceļā uz vēl stiprāku medicīnas izglītības kvalitāti RSU," norāda augstskolas rektors prof. Aigars Pētersons, uzsverot, ka patlaban tiek strādāts pie tā, lai jau no nākamā studiju gada pēdējā kursa medicīnas studenti pilnībā varētu nodoties praktisko iemaņu apgūšanai. Noslēgtais līgums paredz ambulatorās medicīnas studiju bāzes izveidošanu un prakses vietu nodrošināšanu visās VCA paspārnē esošajās ambulatorajās veselības aprūpes iestādēs. Sarunas par līdzīgām sadarbības iespējām norit arī ar citām ārstniecības iestādēm.

"Pateicoties izglītībai un jaunajām tehnoloģijām, veselības aprūpes īpatsvars ārpus slimnīcām palielinās, tāpēc ir tikai atbalstāmi, ka topošie ārsti praktisko medicīnu apgūst tieši ambulatorajā vidē," uzsver VCA valdes priekšsēdētāja Stella Lapiņa. "Veselības centru apvienības ambulatorās medicīnas potenciāls ik gadu pieaug, un mūsu speciālistu pieredze dažādās medicīnas nozarēs ir daudzpusīga. Esam gatavi jauno kolēģu uzņemšanai praksē ar pārliecību, ka viņu klātbūtne veicinās arī mūsu speciālistu turpmāko izaugsmi."

RSU jau ilgstoši īsteno sadarbību ar vadošajām Latvijas un ārvalstu medicīnas iestādēm, piemēram, veido mācību slimnīcu tīklu, iesaistot tajā ne tikai lielās universitātes slimnīcas, bet arī lielākās reģionālās slimnīcas. Universitāte ir kļuvusi par kapitāldaļu turētāju Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā, Daugavpils reģionālajā slimnīcā un Liepājas reģionālajā slimnīcā, kā arī noslēgusi sadarbības līgumu ar Vidzemes slimnīcu Valmierā.

Sadarbība attīstās arī ar vadošajām ārvalstu medicīnas iestādēm. Šogad tā sākta ar Barilana Universitāti (Bar-Ilan University) un Zifas Medicīnas centru (Ziv Medical Center) Izraēlā par klīnisko praksi ortopēdijā. Pērn RSU parakstīja līgumu ar Bolcāno slimnīcu (Azienda Sanitaria di Bolzano) Itālijā par mācību bāzes izveidi. 2017. gadā līdzīga bāze tika izveidota Noisas pilsētas akadēmiskajā mācību slimnīcā Lukaskrankenhaus Vācijā. RSU sadarbojas arī ar Asklēpija medicīnas skolu Hamburgā (Asklepios Medical School GmbH) un Sv. Franciska Minsteres fondu (St. Franziskus-Stiftung Münster).

ligums_rsu_vca_17102019_01.JPG

ligums_rsu_vca_17102019_00.JPG