Pārlekt uz galveno saturu
Studentiem
Attīstība
Darbiniekiem
Starptautiskā sadarbība

1. septembrī Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) parakstīts nodomu protokols starp RSU un Elbas slimnīcu Štādē (EKS) par RSU filiāles izveidi. Nodomu protokolu parakstīja RSU rektors prof. Aigars Pētersons un EKS Neiroloģijas klīnikas vadītājs prof. Holgers Šmits (Holger Schmidt), kurš ir sadarbības projekta koordinators no vācu puses.

Vācijas delegācijā ir arī EKS slimnīcas vadītājs Martins Graseli (Martin Grasselli) un slimnīcas medicīniskais direktors, Iekšķīgo slimību klīnikas (kardioloģija un intensīvās terapija) galvenais ārsts Sebastians Filips (Sebastian Philipp).

Sadarbība ar vācu klīniku uzsākta jau pirms diviem gadiem, un praksē tajā ir bijušas vairākas RSU Medicīnas fakultātes studentu grupas. Parakstītais nodomu protokols paredz studijas Štādes slimnīcā, kuru ietvaros būs ne tikai prakses, bet arī teorētiskās apmācības.

“RSU patlaban ir astoņi klīnisko studiju centri Vācijā, kuros studenti pilnveido zināšanas un prasmes. Sadarbība ar Štādes klīniku ir skats nākotnē, kas veicina studentu un docētāju mobilitāti.

Tā piedāvā jaunas iespējas pētniecībai un studiju programmu modernizācijai, integrējot labāko Rietumeiropas partneru pieredzi,” uzsvēra RSU rektors prof. Aigars Pētersons.

Pilotprojekta ietvaros uz Štādi jau ir devusies pirmā RSU studentu grupa.

 “Mums ir labi zināma Rīgas Stradiņa universitātes augstā reputācija un panākumi, attīstot izglītības eksportu, tādēļ vienošanos par filiāles izveidošanu Štādē vērtējam kā nozīmīgu sasniegumu,”

pauda profesors Holgers Šmits.

Vizītes ietvaros vācu partneri iepazīsies ar RSU pieredzi studiju un pētniecības jomās, apmeklēs dažādus RSU objektus, kā Anatomijas muzeju, Medicīnas izglītības tehnoloģiju centru un klīnisko studiju centru Austrumu slimnīcā.