Starptautiskā sadarbība
Rezidentūra

6. novembrī Rīgas Stradiņa universitāte ir parakstījusi sadarbības līgumu ar vienu no vadošajām medicīnas augstskolām ASV – Masačūsetsas Universitātes Medicīnas fakultāti (The University of Massachusetts Medical School, UMMS).

Līgums paredz iespēju veidot tiešu sadarbību medicīnas un veselības aprūpes programmās studējošo un rezidentu izglītībā, kā arī zinātniski pētnieciskajā darbā. Sadarboties ar UMMS varēs visas ar medicīnu un veselības aprūpi saistītās RSU studiju programmas.

Līguma iniciatori un sadarbības izveidotāji ir RSU Medicīnas fakultātes Psihiatrijas un narkoloģijas katedras vadītājs profesors Elmārs Rancāns un Masačūsetsas Universitātes Psihiatrijas katedras vadītājs profesors Duglass Ziedonis, pateicoties kuriem RSU un UMMS jau plāno sākt trīs kopīgus pētniecības projektus – pētījums par tabakas lietošanu un atkarību psihiski slimo pacientu vidū; depresijas diagnostika un ārstniecība primārajā aprūpē; psihiski slimo pacientu ambulatorā aprūpe un rehabilitācija.

Kā stāsta profesors Rancāns, „noslēgtais līgums sniedz mums vienreizēju iespēju attīstīt sadarbību ar vienu no pasaules vadošajiem izglītības un pētniecības centriem. Mūsu pētnieciskās idejas un plāni ieinteresēja amerikāņu kolēģus, kas vainagojās ar sadarbības līguma parakstīšanu un ilgtermiņa sadarbības uzsākšanu”.