Attīstība

8. maijā Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) notika sadarbības līguma parakstīšana starp RSU un Rīgas Klasisko ģimnāziju, kas skolēnu skaita ziņā ir lielākā skola Latvijā.

rsu_sadarbiba_rigas_klasiska_gimnazija01.jpg

Līguma parakstīšanas brīdī RSU rektors prof. Aigars Pētersons uzsvēra: "Šodien Rīgas Stradiņa universitāte sāk jaunu sadarbības formu ar vidusskolām. RSU vēl vairāk rūpēsies par medicīnas attīstību, kas ir nozīmīga valsts tautsaimniecības nozare. Mūsu sadarbība ar Rīgas Klasisko ģimnāziju ļaus celt skolēnu zināšanu līmeni dabaszinātņu priekšmetos, kas nepieciešami studijām medicīnā. Mēs arī piesaistīsim motivētākos skolēnus turpmākajām studijām RSU kopumā."

Rektors arī atzina, ka Rīgas Klasiskā ģimnāzija sadarbībā ar Rīgas domi ir parādījusi labu piemēru daudzām vidusskolām Rīgā un Latvijā. "RSU ir atvērta sadarbībai, tāpēc jau tuvākajā laikā plānojam slēgt kopīgus līgumus ar citām skolām, piemēram, Rīgas 41. vidusskolu, kurā līdzās veselības aprūpes mācību priekšmetiem attīstīsim arī sociālo zinātņu priekšmetus."

rsu_sadarbiba_rigas_klasiska_gimnazija02.jpg

Rīgas Klasiskās ģimnāzijas direktors Romans Alijevs bija gandarīts par sākto sadarbību ar RSU un atzina, ka RSU ir izcils zināšanu resurss, ko turpmāk varēs izmantot ģimnāzijas skolēnu izglītībā, motivējot viņus savas nākotnes studijas un darba gaitas saistīt ar Latviju.

Sadarbības ietvaros RSU mācībspēki palīdzēs padziļināt skolēnu izpratni par dabaszinātnēm – ķīmiju, bioloģiju un fiziku –, šādi kvalitatīvāk sagatavojot skolas audzēkņus iespējamām studijām veselības aprūpē, piemēram, medicīnā, farmācijā, zobārstniecībā vai rehabilitācijā. Rīgas Klasiskajā ģimnāzijā sadarbībā ar RSU tiks izveidots jauns mācību priekšmets – veselības mācība –, kas ietvers ievadu medicīnā un mediķa profesijā. Vidusskolēnus paredzēts iesaistīt arī RSU Jauno mediķu akadēmijā, sniedzot jauniešiem, kuri plāno studēt medicīnu, padziļinātu priekšstatu par nākotnes profesiju. Plānots turpināt jau iesākto sadarbību, skolēnu brīvlaikā sniedzot atbalstu Rīgas Klasiskās ģimnāzijas rīkotajās vasaras nometnēs.

rsu_sadarbiba_rigas_klasiska_gimnazija05.jpg

Jau tagad RSU vidusskolēniem savu nākamo Alma mater piedāvā iepazīt dažādos veidos visa gada garumā, apmeklējot atvērtās lekcijas akcijas Pielaiko studijas! ietvaros, Jauno mediķu akadēmijā, Jauno diplomātu un politologu akadēmijā un Jauno uzņēmēju akadēmijā, kā arī izstādē Skola, Ēnu dienas pasākumos un individuāli skolām rīkotajās ekskursijās.