Preses relīzes

Pirmdien, 2. oktobrī, plkst. 9.30 Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) un Aņhuejas Ķīniešu medicīnas universitāte parakstīs līgumu, kas paredz, ka augstskolas apņemas stiprināt jau iesākto sadarbību tradicionālās un integratīvās medicīnas izglītības jautājumos, pieredzes apmaiņā un kultūras veicināšanā.

"Ķīnas augstākās izglītības tirgus ir viens no dinamiskākajiem pasaulē, tāpēc sadarbība ar šīs valsts augstskolām ir lieliska iespēja mūsu docētājiem un studentiem gūt unikālu pieredzi. Parakstot šo līgumu, mēs atveram ceļu tiešiem kontaktiem ar oficiāli atzītu, valsts līmeņa augstskolu, kas specializējas tradicionālajā un integratīvajā medicīnā. Savukārt Ķīnas pusei ir liela interese par mūsu pieredzi māszinību jomā. Lielu potenciālu saredzam arī sadarbībai medicīnas vadības un medicīnas tehnoloģiju jautājumos," stāsta RSU attīstības prorektors Toms Baumanis.

Pamati abu universitāšu sadarbībai tika likti jau 2015. gadā, savukārt šogad tika panākta vienošanās par līguma parakstīšanu, kas piešķirs sadarbībai jaunu kvalitāti.

Aņhuejas Ķīniešu medicīnas universitāte ir Ķīnas valsts nozīmes izglītības un pētniecības iestāde, kur izglītība tiek nodrošināta visos līmeņos, ieskaitot doktora studijas. Tās galvenie apmācības virzieni ir akupunktūra, integratīvā medicīna, māszinības, farmakoloģija, ekonomika un vadības zinības medicīnā, medicīnas informācijas tehnoloģijas.