Atzinība

Ceturtdien, 14. martā, Aizsardzības ministrijas un Latvijas Drošības un aizsardzības industriju federācijas rīkoto Industrijas dienu 2019 laikā Rīgas Stradiņa universitātes pārstāvjiem tika pasniegta Aizsardzības industrijas Gada balva zinātnē un pētniecībā. RSU pārstāvji ieguva visaugstākos apbalvojumus.

• 1. vietu ieguva RSU Bioloģijas un mikrobioloģijas katedras lektors, Militārās medicīnas pētījumu un studiju centra doktorants Kārlis Rācenis par pētījumu Bakteriofāgu terapijas pielietojums militārā medicīnā. Balvu K. Rāceņa vietā bija ieradusies saņemt Bioloģijas un mikrobioloģijas katedras vadītāja prof. Juta Kroiča, jo Kārlis Rācenis atbildīgi gatavojās Gada balvas medicīnā 2018 ceremonijas vadīšanai.
  • 2. vietu ieguva RSU doktorants Uģis Romanovs par pētījuma Digitālie kājnieku kaujas lauka risinājumi 1. un 2. daļu (promocijas darba vadītājs: RSU Eiropas studiju fakultātes docents Māris Andžāns).
  • 3. vietu ieguva RTU Telekomunikācijas institūta lektors, pētnieks Jānim Braunfelds par pētījumu Optiskie šķiedras, Brega režģa sensori.

Aizsardzības industrijas Gada balvas izglītībā un pētniecībā mērķis ir veicināt aizsardzības industrijas sadarbību ar izglītības un pētniecības iestādēm.

Aizsardzības ministrijas un Latvijas Drošības un aizsardzības industriju federācijas Industrijas dienas tiek rīkotas, lai apzinātu aizsardzības nozares aktualitātes un kopīgi radītu risinājumus aizsardzības spēju attīstībai sadarbībā ar Latvijas industriju un zinātni.