Pārlekt uz galveno saturu
Absolventiem
Darbiniekiem
Skolēniem
Studentiem

lampa_logo_LV.pngKā ik gadu, arī šogad Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) būs plaši pārstāvēta sarunu festivālā Lampa Cēsu pils parkā 28.–29. jūnijā. RSU rīko divas sarunas sestdien, 29. jūnijā: plkst. 13.00 uz Uzzibsnī skatuves notiks diskusija Kā, esot politikā, "neaiziet pa pieskari": politiķa psihosomatiskā analīze, bet plkst. 18.30 uz Staro skatuves eksperti šķetinās helsisma konceptu diskusijā Kad veselīgums ir jāārstē jeb kāpēc esam apsēsti ar helsismu?. Kopumā ar savām zināšanām un skatījumu festivālā Lampa dalīsies vairāk nekā 30 ar RSU saistītu ekspertu – gan mācībspēki un pētnieki, gan studenti.

Politiķu psihosomatiskajai analīzei veltīto diskusiju vadīs RSU docētājs, studiju programmas Politika un politiskā komunikācija vadītājs Mārtiņš Daugulis, bet tautas priekšstāvju politisko, morālo, reliģisko un sabiedrisko kompasu vētīs psihoterapeits Artūrs Miksons, RSU Politikas zinātnes katedras vadītāja profesore Ilga Kreituse, filozofs un publicists Artis Svece un priesteris Rihards Rasnacis. Tikmēr sarunu par to, vai un kad helsisms ir jāārstē, moderēs RSU docētāja, studiju programmas Žurnālistika vadītāja un izdevuma Annas Psiholoģija galvenā redaktore Anna Peipiņa. Diskusijā piedalīsies RSU docente un Sabiedrības veselības institūta vadošā pētniece Anda Ķīvīte-Urtāne, RSU docents un psihoterapeits Artūrs Utināns un RSU studiju programmas Veselības komunikācija vadītāja Vita Savicka. 

Abas šīs diskusijas iezīmē RSU priekšrocību – paralēli kompetencei veselības aprūpes izglītībā 20 gadu garumā izkopto ekspertīzi sociālo zinātņu jomās. Festivāla pasākumos augstskolu pārstāvēs vairāki šo jomu eksperti. Par eitanāziju, vecumu mainīgā pasaulē, datiem medicīnā, kukaiņu apokalipsi, onkoloģiskajiem pacientiem un veselīgu dzīvesstilu pretstatā savu resursu "nodedzināšanai" runās RSU Psihosomatiskās medicīnas un psihoterapijas katedras un klīnikas vadītāja prof. Gunta Ancāne, RSU Rehabilitācijas fakultātes dekāne asoc. prof. Signe Tomsone, kardiologs, RSU asoc. profe. Kārlis Trušinskis, RSU Onkoloģijas institūta pētniece Inese Čakstiņa, RSU Sabiedrības veselības institūta direktora vietniece Daiga Behmane, RSU Medicīnas fakultātes doc. Andris Skride, RSU Darba drošības un vides veselības institūta direktors asoc. prof. Ivars Vanadziņš un uztura speciāliste, RSU docētāja Eva Kataja. 

Savukārt sociālo zinātņu flangā no docētāju puses startēs sociālantropologi, RSU docenti Klāvs Sedlenieks un Agita Lūse, filozofi, RSU asoc. prof. Vents Sīlis un RSU doc. Ivars Neiders, Komunikācijas fakultātes doc. Dita Rietuma, bet augstskolu kā Latvijas politologu kalvi pārstāvēs RSU Eiropas studiju fakultātes dekāns prof. Andris Sprūds, RSU asoc. prof. Edijs Bošs, premjera padomnieks un RSU lekt. Māris Cepurītis, RSU Ķīnas studiju centra direktore Una Bērziņa-Čerenkova un RSU docētājs Kārlis Bukovskis. Kopā ar šiem mācībspēkiem tiks analizēts gan mūsdienu ģimenes koncepts un tradicionālā vīrišķība, gan drosmīga zinātne un drosmīgs kino Latvijā, gan Latvijas vērtības Rietumu un Austrumu civilizāciju sadursmē, kā arī virkne iekšpolitisku un ārpolitisku jautājumu. 

Tikmēr RSU doktorantus festivālā pārstāvēs politoloģijas pētniece Ieva Bikava, komunikācijas kultūras un multimediju pētniece Baiba Baikovska un psiholoģijas doktorants Indulis Paičs.