Izstādes

Ikgadējā izglītības izstādē Skola, kas notiks no 27. februāra līdz 1. martam izstāžu centrā Ķīpsalā (Ķīpsalas ielā 8, Rīgā), Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) prezentē jaunas 1. līmeņa un bakalaura studiju programmas. Kopumā RSU piedāvā studiju iespējas 628 bezmaksas studiju vietās teju 60 studiju programmās medicīnā un veselības aprūpē, kā arī sociālajās zinātnēs. Vairākām populārām maģistra studiju programmām valsts piešķīrusi budžeta vietas.

izstade-skola-led.jpg

Nākamajā studiju gadā pirmo reizi bakalaura studiju programma Māszinības ar 36 budžeta vietām tiks piedāvāta arī RSU Liepājas filiālē, kurā līdz šim varēja apgūt tikai 1. līmeņa (koledžas līmeņa) studiju programmas.

Jauna programma ar valsts finansētām budžeta vietām RSU Liepājas filiālē un RSU Sarkanā Krusta medicīnas koledžā tiks piedāvāta 1. līmeņa programma Ārstnieciskā masāža.

Trīs jaunas bakalaura līmeņa programmas tiks piedāvātas arī sociālajās zinātnēs. RSU ir pirmā augstskola Latvijā, kas jaunajā studiju gadā piedāvās studēt programmā Starta uzņēmējdarbības vadība. Tehnoloģiju starta uzņēmumi (tech startups), piemēram, Google, Facebook, Tesla Motors, ir mainījuši pasauli, biznesa procesus un sabiedrību. Tie ir mainījuši uzskatu, cik īsā laikā var izveidot globālu uzņēmumu, kas pārvērš pasauli un uzlabo mūsu dzīvi. Šādu uzņēmumu panākumu sekotāji ir izveidojuši jaunus un efektīvākus biznesa izveidošanas algoritmus un metodes. Apgūstot šīs zināšanas un apvienojot ar savu aizrautību un entuziasmu, jebkuram jaunās programmas studentam būs iespēja izveidot globālu tehnoloģiju iesācējuzņēmumu salīdzinoši īsā laikā. Tādēļ kopā ar RSU sadarbības partneri – RHTU (Riga High Tech University) – izveidota studiju programma, kas ļaus iegūt trūkstošās zināšanas un prasmes, lai savu aizraušanos, ideju vai vienkārši vēlmi veidot labāku pasauli pārvērstu globālā starta uzņēmumā.

Jaunā bakalaura studiju programma Politika un politiskā komunikācija piedāvās iegūt zināšanas par politikas un komunikācijas pamatjautājumiem, kā arī par Latvijas un citu valstu politiskās pārvaldes sistēmas uzbūvi, funkcionēšanu un dialogu ar sabiedrību.

Savukārt bakalaura programma Starptautiskais bizness un ilgtspējīga ekonomika sniegs izpratni par vadības zinātnes un ekonomikas teorijām, ilgtspējīgas ekonomiskās attīstības principiem, par starptautiskā biznesa aspektiem, t. sk. Eiropas ekonomisko politiku un uzņēmējdarbību, kā arī tās organizācijas un vadības procesiem. Šajā studiju programmā varēs apgūt arī prasmi risināt ekonomiskās un vadības problēmas mūsdienu ilgtspējīgas attīstības kontekstā.

Studētgribētājiem būs iespēja uzzināt par tām maģistra līmeņa studiju programmām, kurām valsts pirmo reizi piešķīrusi budžeta vietas: Mākslas terapija (12 budžeta vietas), Rūpnieciskā farmācija(12 vietas) un Veselības vadība (6 vietas).

Nākamajā studiju gadā tiks piedāvātas arī jaunas maģistra studiju programmas veselības aprūpē – Rehabilitācija ar 10 budžeta vietām un Starptautiskais mārketings un biznesa vadība, kas ir maksas programma.

Kopumā jaunajā studiju gadā RSU piedāvās 628 budžeta (bezmaksas) studiju vietas – 600 valsts budžeta finansētas studiju vietas medicīnas un veselības aprūpes pamatstudiju programmās un 28 RSU finansētās bezmaksas studiju vietas sociālo zinātņu pamatstudiju programmās.