Attīstība
Profesionālā pilnveide medicīnā un veselības aprūpē

Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) 5. jūnijā piedalījās Latvijā ražoto produktu un inovatīvo tehnoloģiju demonstrācijā, kas notika konferencē WIRE 2015. Pasākums norisinājās Rīgas Tehniskās universitātes telpās Ķīpsalā, Rīgā.

Demonstrācijā RSU tika pārstāvēta ar četrām izstrādnēm, kas tika prezentētas pasākuma apmeklētājiem no vairākām Eiropas valstīm.

RSU asociētā profesore Jūlija Voicehovska prezentēja divas izstrādnes – Jaunu dermokosmētisko līdzekli pacientiem ar metabolo sindromu ādas barjerfunkcijas atjaunošanai un Koronāro artēriju slimību ārstēšana ar "gudro nitroglicerīnu". Dermokosmētikas līdzekļa izpēte tiek veikta ERAF projektā Jauna dermokosmētikas līdzekļa izstrāde pacientiem ar metabolo sindromu ādas barjerfunkcijas atjaunošanai.

RSU Darba drošības un vides veselības institūta pētniece Jeļena Reste ar kolēģi no RSU Medicīnas izglītības tehnoloģiju centra Ediju Šmagri piedāvāja pasākuma apmeklētājiem veikt rokas un plaukstas muskuļu sasprindzinājuma mērījumus, kuru izpēte tiek attīstīta ESF projektā Modernu diagnostikas un izpētes metožu izstrāde nanodaļiņu un ergonomisko faktoru radītajiem riskiem darba vietās.

Savukārt Dr. med. Jānis Dumpis iepazīstināja ar ārstnieciskā stenta izstrādni.