Pētniecība

Austrumeiropas politikas pētījumu centrs 21. decembrī plkst. 11.00 ielūdz uz pētījuma Latvijas reģioni un valsts ārpolitika: Krievijas faktora izpēte prezentācijas pasākumu, kas notiks viesnīcā Astor Riga. Pētījumā piedalās Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) lektors un studiju programmas Starptautiskās attiecības – Eiropas studijas vadītājs Māris Cepurītis, RSU absolventi Agita Briča un Mārcis Balodis, kā arī RSU maģistrantūras students Arnis Latišenko.

Pieteikšanās dalībai pasākumā iespējama līdz 20. decembrim

Pašvaldības mūsdienās ir kļuvušas par individuāliem ārējo attiecību veidotājiem. Arī Latvijas pašvaldības nav izņēmums un sadarbojas ar kaimiņvalstu, citu Eiropas un pasaules valstu vietējām pašpārvaldēm. Ģeopolitiskā situācija Latvijai rada sadarbības iespējas, taču palielina riskus, kas saistīti ar Krievijas politikas neprognozējamo un vienlaicīgi agresīvo un slēpto raksturu.

Pētījumā tiek risināti šādi jautājumi:

• kādas ir bijušas Latvijas pašvaldību ārējās attiecības un cik cieša ir to sasaiste ar Latvijas ārpolitiku no 2009. līdz 2017. gadam;
  • kā Latvijas pašvaldību ārējās attiecībās izpaužas Krievijas faktors?

Pētījums ir lielisks piemērs RSU mācībspēku, studentu un absolventu sadarbībai.

petijums_Krievijas_faktora_izpete_plakats-lead.jpg